استرویید ها

استانازول در بدنسازی

معروف ترین استانوزولول در بازار

در حال حاضر به نظر می رسد محصولات استانوزول که در مکزیک تولید می شوند از جمله معروف ترین محصولات موجود در بازار سیاه باشند. این محصولات عبارتند از: استانول -V که محصولات ت توکیو است، استانوسوس که محصول شرکت ژوراکس می باشد و استانازولیک که محصول شرکت ایلیوم می باشد. در حال حاضر نام جدید آنابولیک -ST جایگزین نام استانوسوس شد و برچسب گروه تجاری تاراسکو (توزیع کننده محصولات ژوراکس استرالیا) روی آن به چشم می خورد. شاید علت تغییر برچسب این باشد که گفته می شود درصد زیادی از استروئیدهای تولید شده در استرالیا به مکزیک صادر می شوند ( از آنجا نیز به بازار سیاه امریکا راه پیدا می کنند). البته هر دو محصول در بازار فروش یافت می شوند بنابراین نیازی نیست نگرانی به خود راه دهید. خط تولید محصولات ت توکیو موفق به تولید و بازاریابی خوب استانوزولول مکزیکی شده است بطوری که آمپول تزریقی ۱۰۰ میلی گرمی/میلی لیتری استانوزولول و همچنین قرص ۱۰ میلی گرمی توسط این شرکت تولید شده است.

اگر چه عده ای از مشکل تزریق این آمپول و دردسرهای همراه با آن شکایت می کنند (شاید جهت تزریق آن به سوزن ۲۱ نیاز پیدا کنید) اما اکثرا معتقدند دوز ۱۰۰ میلی گرمی آنقدر بالاست که به راحتی نمی تواند وارد بدن شود. بنابراین عده زیادی مایلند به قرص ۱۰ میلی گرمی دسترسی پیدا کنند. بویژه این مطلب در مورد کسانی صدق می کند که از دوز پایین قرص ۲ میلی گرمی خسته شده اند. وقتی به دوز بالا و تقاضای زیاد مصرف کنندگان این دارو نگاه می کنیم دیگر تعجبی ندارد چرا دو نوع استانازولیک تولیدی ایلیوم llium این قدر مورد استقبال بازار قرار گرفته است.

نوع جدید استانوزولول که به شکل تزریقی است در شیشه ۱۰ میلی لیتری عرضه شده و مثل محصولات ت توکیو حاوی ۱۰۰ میلی گرم/میلی لیتر می باشد. حال اگر به کیفیت بالای نوع ۵۰ میلی گرمی توجه کنیم، در می یابیم چرا مورد توجه زیادی قرار دارد. نوع دوم کپسول استانوزولول ۶ میلی گرمی است که در شیشه های ۳۰۰ تایی عرضه می شود. اگر چه با دوز ۱۰ میلی گرمی ت توکیو برابری نمی کند اما غلظت  قدرت ان سه برابر قرص معمولی وینس ترول است  تنها محصول دیگری است که به کل ۵ میلی گرمی تولید می شود. علی رغم اینکه امریکا محصولات مکزیکی را زیاد وارد می کند اما زامبود اسپانیایی هم راهی بازارهای آمریکا می شود. زامبون به شکل قرص ۲ میلی گرمی و آمپول ۵۰ میلی گرمی و مخلوط با اب تولید می شود.

انواع تقلبی قرص حجم دهنده عضلات استانوزولول

وینس ترول به صورت قرص خوراکی یا تزریقی از جمله استروئیدهایی است که همواره مورد توجه تولیدکندگان داروهای تقلبی قرار دارد. از آنجا که استانوزولول مجاز و قانونی در سطح بالا تولید نمی شود، همواره به علایم ظاهری وینس ترول خریداری شده جه کنید. بهترین توصیه ای که در این میان وجود دارد این است که هرگز درصدد خرید قرص یا آمپولی نباشید که فقط نام ژنریک استانوزولول روی آن به چشم می خورد. البته محصولات ژن فارم کشور یونان تحت این قانون قرار نمی گیرند. همه محصولاتی که به صورت قانونی تولید می شوند، حتما حاوی برچسبی هستند که معرف نام تجاری آنها است.

استانازول؛ عوارض و نحوه مصرف وینس ترول برای بدنسازان

دوز مورد استفاده استانوزولول

دوز معمول مصرف این قرص حجم دهنده عضلات بسته به نوع دارو از ۱۵ تا ۲۵ میلی گرم در روز متغیر است. ورزشکار با توجه به نتایج دلخواه می تواند مصرف وینس ترول را با سایر استروئیدها ترکیب کند. اگر قصد دارید با افزایش حجم عضلات مواجه شوید بهتر است از آندروژن قوی تری مثل تستوسترون، دیانابول یا آنادرول ۵۰ استفاده کرده  آن را به دوز مصرفی وینس ترول بیفزایید. در اینجا وینس ترول بیشتر جهت حفظ تعادل دوره مصرفی عمل می کند بطوری که اثرات آنابولیک خوبی را ایجاد کرده و فعالیت عممی استروژنی را کاهش می دهد. در صورتی که چنین استروئیدهایی به تنهایی مصرف شوند نمی توانیم شاهد چنین پیشرفت هایی باشیم. نتیجه حاصل از مصرف این قرص حجم دهنده عضلات افزایش قابل توجه حجم عضلات است و به علاوه آب و چربی در سطحی حفظ می شود که برای بدن ناراحتی ایجاد نکند.

اگر قصد دارید در مرحله رژیم غذایی و حضور در مسابقه از این قرص حجم دهنده عضلات استفاده کنید می توانید وینترول را به طور متناوب یا یک آندروژن آروماتیز نشده مثل ترن بولون یا هالوتستین ترکیب کنید. چنین ترکیبی به عضلات کمک می کند تا هم سفت شده و هم از ظاهر متراکم و زیبایی برخوردار شوند؛ یعنی همان چیزی که ورزشکاران پرورش اندام درصدد دست یابی به آن هستند. ورزشکار مسن تر یا حساس تر می تواند ترکیباتی مثل پریمویولان یا اکوپی پویز با دکادورابولین را به دوره مصرف وینس ترول بیفزاید. در نتیجه شاهد بروز عوارض جانبی کمتر و نتایج خوبی خواهد بود .

خانم ها بهتر است دوز مصرفی روزانه خود را در سطح ۵ تا ۱۰ میلی گرم یا سطح ۲/۵ تا ۵ قرص ۲ میلی گرمی حفظ کنند. بدن خانم های ورزشکار به خوبی می تواند استانوزولول را تحمل کند اما مصرف نوع تزریقی را اصلا توصیه نمی کنیم زیرا امپول ۵۰ میلی گرمی دوز بالایی به شمار رفته و خطر افزایش خواص آندروژنی را به همراه دارد. بهتر است آنها قرص را به آمپول ترجیح دهند. در این صورت به راحتی می توانند قرص را شکسته و تقسیم بندی کنند اما نمی توانند آمپول یک سی سی را تقسیم کرده و در چند نوبت مختلف تزریق کنند.

مصرف استانوزولول در بارداری

مصرف استانوزولول در دوران بارداری می تواند باعث آسیب به جنین شود ؛ بنابراین چنانچه باردار هستید و یا در دوران مصرف دارو قصد باردار شدن دارید به هیچ وجه از این دارو استفاده نکنید.

هنوز مشخص نشده است که آیا استانوزولول قادر به انتقال از طریق شیر هست یا خیر بنابراین اگر شیر می دهید قبل از مصرف این قرص حجم دهنده عضلات با پزشک مشورت کنید

استانوزولول یک استروئید آنابولیک است که برای درمان کم خونی و آنژیوادم ارثی تجویز می شود. استانوزولول اغلب توسط افرادی مصرف می شود که می خواهند بدنی عضلانی و کات داشته باشند. این مقاله اطلاعاتی درباره ی عوارض جانبی قرص های استانوزولول ارائه می دهد.
استانوزولول یک استروئید آنابولیک است که توسط ورزشکاران برای بهبود عملکرد در حین تمرین مورد استفاده قرار گرفته است. این دارو تحت نام تجاری وینسترول برای شکل خوراکی و وینسترول دپو برای شکل تزریقی آن وارد بازار شده است. برای تهیه ی استانوزولول حتی در مواردی که برای درمان بیماری تجویز می شود به نسخه ی پزشک نیاز است. اگرچه برخی این باورند که اثرات آنابولیک این دارو بر اثرات آندروژنیک آن غالب است ولی اثرات آندروژنیک خاصی در دوزهای پایین مشاهده شده است.
استانوزولول برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟
استانوزولول مشتق شده از دی هیدروتستوسترون است که به واسطه ی تستوسترون سنتز می شود و اولین بار در سال 1962 توسط لابراتورهای Sterling-Winthrop تولید شد. در مورد خانم ها تستوسترون توسط تخمدان ها تولید می شود. باید اشاره کرد که اکثر اثرات تستوسترون بعد از تبدیل آن به دی هیدروتستوسترون رخ می دهد که دارای خواص آندروژنیک قوی است. این دارو برای درمان مقدار کم سلو ل های خونی تولید شد. از استانوزولول برای درمان آنژیوادم ارثی نیز استفاده می شود. این شرایط توسط علایمی مانند ورم کردن صورت، دست ها، پاها، حنجره یا روده ها توصیف می شود. این باور وجود دارد که استفاده از استانوزولول می-تواند شدت و همچنین تعداد حملات را کاهش دهد.
اگرچه مصرف استانوزولول توسط IAAF ممنوع شده است ولی هنوز هم یکی از استروئیدهای پر مصرف به حساب می آید. این دارو مقدار تستوسترون بدن را به وسیله ی افزایش دادن سنتز پروتئین و کاهش میزان SHBG افزایش می دهد. افزایش سطح تستوسترون به افزایش توانایی و عملکرد ورزشکار کمک می کند.
عوارض جانبی استانوزولول

اگرچه استانوزولول خاصیت آندروژنی پایینی دارد ولی یک استروئید آنابولیک قوی می باشد. عوارض جانبی معینی در ارتباط با مصرف استانوزولول گزارش شده است.
اثرات استانوزولول بر روی کبد

یکی از نگرانی های مهم در مورد مصرف استانوزولول تأثیر آن بر روی کبد می باشد. استفاده ی طولانی مدت از این استروئید می تواند باعث ایجاد مشکلات کبدی به شرح زیر شود:
زردی
تیره شدن رنگ ادرار
روشن شدن رنگ مدفوع
حالت تهوع
استفراغ
درد در ناحیه ی شکم
خستگی
استفاده ی طولانی مدت از استروئید های آنابولیک باعث ایجاد تومور در کبد می شود. به همین خاطر است که در مصرف این دارو باید محتاط بود. اغلب با مصرف استروئید ها تست های کبدی افرایش میزان بیلی روبین، SGOT، آلکالن فسفاتاز و BSP را نشان می دهد.
تأثیر بر روی تعادل الکترولیتی

سدیم، کلرید، پتاسیم، منیزیم، فسفر و کلسیم الکترولیت ها یا مواد معدنی موجود در خون و دیگر مایعات بدن است که دارای بار الکتریکی می باشد. این مواد pH خون را تحت تأثیر قرار می دهد. بالا بودن یا پایین بودن میزان الکترولیت ها می تواند تأثیر مغایری بر روی سلامت فرد داشته باشد. استفاده ی طولانی مدت از استروئید های آنابولیک می تواند باعث حفظ الکترولیت های خونابه و به موجب آن باعث ایجاد ورم شود.
واکنش آلرژیک

اگر فرد به دارویی واکنش آلرژیک نشان دهد باید فوراً به دنبال راه چاره باشد. علایم واکنش آلرژیک عبارت است از:
ایجاد جوش یا کهیر بر روی پوست
ورم کردن صورت، لب ها، دهان و گلو
ایجاد مشکل در تنفس
تأثیر بر روی سیستم معدی- روده ای و سیستم عصبی

استفاده از استروئیدهای آنابولیک باعث تغییر در خلق و خو می شود. شواهدی مبنی بر وجود علایم زیر با مصرف استروئیدهای آنابولیک وجود دارد:
تغییر خلق و خو
پرخاشگری/ رفتار تند
افسردگی
تحریک پذیری و زود رنجی
بی خوابی

در مورد سیستم معدی- روده ای علایم زیر ممکن است وجود داشته باشد:
حالت تهوع
استفراغ
اسهال
اثرات خاص استانوزولول در مردان و زنان

از آنجایی که استانوزولول از مشتقات DHT است می تواند باعث ایجاد اثرات مردانه در زنان شود. این اثرات عبارت است از:
افزایش موی صورت و بدن
کلفت شدن صدا
تاسی مردانه

استانوزولول همچنین می تواند باعث ایجاد آکنه، افزایش/ کاهش میل جنسی یا بی نظمی در قاعدگی در زنان شود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا