اچ جی اچ

اچ جی اچ فرگمنت چیست

اچ جی اچ یا سوما این پپتاید چند برابر از سوما قویتر است برای دورههای کات و رژیم استفاده میشود که نمونه اصلی آن بسیار کم میباشد . هورمون رشد انسان (GH) (سوماتوتروپین) محتوی یک زنجیره پلی پپتیدی واحد متشکل هیپوتالاموس توسط هورمون آزادکننده GHRH (سوماتوکرینین) و هورمون مهار کننده SRLF (سوماتوستاتین) ترشح GH را از هیپوفیز قدامی کنترل می‌کند. هیپوفیز طبیعی محتوی ۳تا ۵ میلی گرم هورمون رشد است و روزانه ۸۷۵-۵۰۰ میکروگرم GH ترشح می‌کند.
از آنجایی که میزان طبیعی ترشح HGH در بدن با افزایش سن کاهش می یابد و با بالا رفتن سن میزان HGH کم می شود و عضلا ت بدن انسان رو به پیری می رود انسان ها به دنبال آن هستند که چگونه می توان ترشح طبیعی آن را بالا ببرند تا کمتر اثرات پیری روی آنها افزایش پیدا کند و باید به دنبال راه هایی برای این موضوع بود.

راه های طبیعی افزایش هورمون رشد :
۱ – تمرین : تمریناتی که باعث افزایش جریان خون در بدن می شود ترشح HGH را بالا می برد و نیز ناشتا بودن حداقل ۲ ساعت قبل از تمرین بهترین نتیجه را در تحریک ترشح HGH در هنگام تمرین دارد. پس برای این که بتوانیم بهترین ترشح را داشته باشیم تمرین کنیم و حداقل ۲ ساعت قبل از تمرین چیزی نخوریم.
۲- خواب : خوابیدن به دو بخش تقسیم می شود:
الف) خواب عمیق
ب) خواب سبک (چرت). ترشح HGH در خواب های عمیق اتفاقی نمی افتد ولی در خواب های کوتاه یا (چرت) ترشح HGH صورت می گیرد پس می توان برای این کار در میان روز به چرت های مقطعی اشاره نمود که HGH را بالا می برد.
۳) قند خون پائین (هیپوگلیسمی ) — روزه داری : گرفتن روزه به میزان حداقل یک روز در هفته باعث کاهش قند خون شده که این مسئله باعث بالا رفتن و ترشح HGH خواهد شد و زمان خوبی است که ورزشکاران بدانند که روزه نه تنها ضعیفشان نخواهد کرد بلکه این کار باعث ترشح بیشتر HGH در بدن خواهد شد.
۴) استرس: استرس فیزیکی و هم استرس روانی باعث تحریک HGH خواهد شد. استرس های کوتاه و مقطعی در تحریک HGH در بدن بسیار موثر است البته لا زم به ذکر است که استرس ها بیش از حد نتیجه عکس دارد.
۵) نوع غذا : افزایش میزان انسولین باعث کاهش میزان HGH در بدن می شود. برخی از آمینو اسیدها بخصوص آرژنین (آرژنین آزادی GH را از طریق مهار آزادی سوماتوستاتین تحریک می‌کند.)
غذاهای دارای هیدروکربن ها ساده (سیب زمینی و مواد غذائی چرب) باعث افزایش سطح انسولین در بدن شده و این امر به طور غیر مستقیم سطح HGH را در بدن کاهش می دهد و نیز مواد غذایی که باعث افزایش HGH در بدن می شود: انواع آجیل، جوانه گندم و تمامی غلا ت با توجه به مطالب بالا باید توجه کرد استفاده از راههایی که گفته شد بدون هیچ گونه عارضه است ولی استفاده از HGH غیرطبیعی ( بیش از اندازه ) یا مکمل های HGH باعث عوارضی از جمله : خشکی و خشن شدن پوست بزرگ شدن دستها و پاها برآمدگی فک و چانه ، دیابت و افزایش فشار خون.لذا تنها راه افزایش HGH استفاده از راه های طبیعی آن است که تنها باعث برعکس شدن پروسه پیری می شود.
عوامل مؤثر داروئی:
1- آگونیست‌های آلفا- آدرنرژیک، مانند گاتاپرس، آزادی GH را تا حدودی تحریک می‌کند.
2- داروهای پیشی سازودوپامین مانند Levodopa و بروموکریپتین سطح ترشح هورمون رشد را افزایش می‌دهند.
3- آگونیست‌های سروتونین نیز سطح ترشح GH را افزایش می‌دهند.

عوامل بازدارنده(غیر داروئی):
1- قند خون بالا (هیپوگلیسمی)
2- افزایش غلظت سری اسیدهای چرب آزاد، آزادی GH را کند می‌کند.
3- چاقی آزادی GH را در پاسخ به بسیاری از محرک‌ها کم می‌کند که این مسئله با کاهش وزن حل‌شدنی است.
۴- ناراحتی روحی.
عوامل بازدارنده داروئی:
داروهای مسدد آلفا آدرنرژیک مانند Yohimbine آزادی GH را کاهش می‌دهد. همچنانکه احتمالا می‌دانید، افزایش بیش از حد هورمون رشد پیش از بسته شدن اپی فیزها (قسمت‌های قابل رشد استخوان‌ها) روی دهد، موجب رشد طولی بیش از اندازه استخوانها یا ژیگانتیسم gigantism می‌شود و چنانچه این افزایش GH بعد از بسته شدن اپی فیزها باشد (در نژاد ایرانی بین ۱۶ الی ۲۱ سال و در بعضی نژادها تا ۲۵ سال) موجب رشد عرضی بیش از حد استخوانها یا آکرومگالی(acromegaly) می‌شود.
هورمون رشد بر روی تمام بدن و بر روی اغلب نسوج تأثیرگذار است که البته تأثیر GH به طور مستقیم بر روی عملکرد بدن ناچیز بوده و در واقع GH با تحریک ساخت فاکتورهای رشد با نام سوماتومدین‌ها(Sm) یا فاکتورهای رشد شبه انسولین(IGF) توسط کبد عضلات و بعضی بافت‌های دیگر باعث تحریک رشد در اغلب بافت‌های بدن می‌شود

مطالعات بالینی در مورد پپتید HGH :
مطالعات بالینی در سال 2004 در مورد پپتید HGH نشان داده است که این پپتید در تحریک سوخت و ساز بدن انسان بسیار موثر می باشد .
مطالعات نشان داده که مصرف 1 میلی گرم ( 1000 میکروگرم ) از این دارو در هفته به مدت سه ماه باعث کاهش 3 کیلوگرم توده چربی در بدن میگردد که بسیار آمار خوبی است حال با مصرف مداوم 250میکروگرم در روز نتایج فوق العاده ای حاصل خواهد شد ( تا 7 برابر) . علاوه بر این این هورمون اثرات بسیار مطلوبی برای تنظیم سطح قند خون و کلسترول در بدن دارد. .

هورمون رشد

هورمون رشد که سوماتروپین نیز نامیده می شود. یک هورمون رشد انسانی است و برای استعمال موارد پزشکی خاص درست شده است . سوماتروپین امروزه دارویی گران در لیست موارد مصرفی ورزشکاران می باشد، بنابراین بهتر است که با دقت بیشتر و مخصوصی مورد استعمال قرار گیرد ، البته وقتی که این مورد را از بازار سیاه تهیه می کنید باید خیلی دقت کنید . از نظر کاربرد و استعمال یک شباهت هایی با HCG دارد. انواع تولید شده تقلبی و خطرناک این دارو نیز وجود دارد که گزارش شده است. سوماتوتروپ تا ۵۰% یا بیشتر در ترشح غده مربوطه به رشد و ساخت هورمون رشد که جزء مهمترین هورمون های بدن هستند، دخالت دارد. به واسطه بالا رفتن عمر تا ۶۰ سال، اغلب مردم تقریباً ۸۰% هورمون رشد در سیستم بدنشان تنبل می شود و دیگر فعالیتی ندارد.

عوارض جانبی

این پپتید به مدت ۱۰ سال است که در محافل علمی مورد بررسی و استفاده است و امن ترین محصول برای کاهش توده های چربی در بدن است و فاقد هرگون اثر جانبی میباشد .

پس از مخلوط کردن این پپتید کاملا حل نمیشود در آب و ابری تیره رنگ میگردد آیا این طبیعی میباشد ؟

این پپتید لازم نیست به طور کامل در آب حل شود و به شکل ابری یا تیره یا خاکستری میگردد و شفاف و روشن نیست . البته برخی محصولات با مار کهای مختلف ممکن است بخاطر ترکیبی خاص در روند تولید در آب کاملا حل شود و محلول نهائی شفاف باشد .

اما صرف نظر از شفافی یا تیرگی آن ، این خاصیت ظاهری هیچ تاثیر منفی بر تاثیر گذاری پپتید ندارد .

میزان دوز توصیه شده برای از بین بردن چربی چقدر است ؟

در آزمایشات بالینی نشان داده شده است که ۱ میلیگرم استفاده این دارو در هر روز موجب از بین رفتن چربی میگردد . اما اگر شما در روز ۸ تزریق به میزان ۲۵/۰ میلی گرم یعنی معادل ۲ میلیگرم در روز انجام دهید بسیار موثر تر خواهد بود .

چه مدت طول میکشد تا ما به نتیجه خوبی دست بیابیم ؟

در صورت انجام ورزش و رژیم غذائی مناسب پس از ۴ هفته به نتیجه مطلوب دست پیدا میکنید .

اما استفاده ۱۲ هفته از این محصول برای رسیدن به بهترین نتیجه توصیه میگردد..

استفاده از HGH دارای چه عوارض جانبی میباشد ؟

تا به حال در آزمایشات بالینی و علمی هیچ اثر جانبی برای این محصول پیدا نکرده اند . بخاطر این است که برای از دست دادن چربی ها این محصول نسبت به سایر پپتیدها ایمن تر و بهتر است . در سایر پپتیدها حداقل خستگی و احتباس آب وجود دارد .

مهمتر از آن این پپتید باعث تغییرات در سطوح قند خون میگردد که احتمال ابتلا به دیابت را در انسان کاهش میدهد .

آیا HGH موجب ساخته عضله هم میگردد ؟

از آنجا که این پپتید فقط یک بخش کوچک از دنباله AAHGH191 میباشد که مسئولیت آن از بین بردن چربی است تصور اینکه این هرمون رشد انسانی موجب عضله سازی بگردد صحیح نیست .

با این حال در سال ۲۰۱۱ مطالعات نشان داده است این پپتید روی سلول های بنیادی انسان که موجب رشد استخوان میگردد تاثیر بسزائی دارد در نتیجه احتمال تاثیر بر ساخت عضله ها صد در صد منتفی نمیباشد.

محدودیتهای رژیم غذائی :

تزریق در صبح : قبل از غذا تزریق کنید و سپس چند ساعت صبر کنید وبعد غذا میل کنید و غذای شما باید کالری و کربوهیدرات و چربی پائینی داشته باشد .

تزریق در شب : ۳ ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا را میل کنید و هنگام خواب دارو را تزریق کنید . وشب غذای کم کربو هیدرات و کم چرب و با پروتئین بالا مصرف کنید .( مثل گوشت یا ماهی همراه با سالاد )

توصیه رژیم غذائی

بدن انسان برای زندگی در طول روز اقدام به سوزاندن کالری میکند حال اگر کالری کمتر از میزان احتیاج بدن به بدن برسانید ، بدن انسان با سوزاندن چربی اقدام به تامین کالری مورد نیاز میکند .

نیز به بدن برسانید تا سوخت و ساز بدن شما از چربی های اضافه بدنتان تامین گردد .

حال اگر ورزش را هم به این رژیم اضافه کنید بدن شما بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری انرژی نیاز دارد در نتیجه میزان چربی سوزی بدن شما بالاتر هم میشود و موجب اثر بخشی فوق العاده بالائی در بدن خود میشوید.

توجه

مقاله فوق تهیه و ترجمه شده از به روز ترین منابع علمی میباشد

هورمون رشد تأثیر اساسی روی حجم عضلات، متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی‌ها دارد. اول از همه باید گفت که هورمون رشد حجم خالص عضلانی بدن را به‌واسطه تحرک سنتز پروتئین و افزایش احتباس نیتروژن اضافه می‌کند. بخشی از این تأثیر به خاطر این است که هورمون رشد انتقال آمینواسیدهای خاصی به داخل سلول‌های عضلانی بهبود می‌دهد. افرادی که این هورمون را در بدن خود کم دارند نسبتاً درصد چربی بدن‌شان بالا است. هورمون رشد به‌ واسطه افزایش پروتئین بدن و عمدتاً عضلات، میزان چربی بدن را کاهش می‌دهد. گاهی اوقات به‌ویژه بعد از یک دوره فقدان گلوکز، هورمون رشد دارای تأثیری مثل هورمون انسولین می‌شود به‌طوری که جذب گلوکز و مصرف آن را افزایش می‌دهد. این تأثیر خیلی سریع از بین می‌رود و دلیل فیزیولوژیک آن هنوز نامشخص است. بعد از حدود دو ساعت متابولیسم گلوکز در عضله و بافت چربی متوقف می‌شود. بدین‌ترتیب در استفاده گلوکز کاهش دیده می‌شود در نتیجه ذخایر گلیکوژن عضلات حفظ می‌شوند چرا که متابولیسم گلوکز متوقف می‌شود. هورمون رشد در بافت چربی تخریب تری‌گلیسیرید (چربی بدن) را بهبود داده، و سطح اسیدهای چرب آزاد خون را افزایش می‌دهد. از آنجائی‌که استفاده از گلوکز توسط هورمون رشد سرکوب می‌شود، سنتز چربی نیز سرکوب می‌گردد. این تأثیرات وقتی با هم ترکیب می‌شوند نتیجه‌اش می‌شود کاهش خالص چربی بدن. چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که هورمون رشد جذب و مصرف گلوکز را کاهش می‌دهد و گلیکوژن را حفظ می‌کند. در نتیجه مصرف چربی‌ها را با متابولیزه کردن ذخایر چربی افزایش می‌دهد و سنتز پروتئین را بیشتر می‌کند. تأثیر خالص آن می‌شود ساخته شدن بدن عضلانی‌تر و کم‌چربی‌تر. ترشح هورمون رشد به‌واسطه خواب، استرس، پائین بودن سطح گلوکز خون، افزایش برخی آمینواسیدهای مشخص (به‌ویژه آرژنین، لیوسین، والین و ارنتتین) و ورزش تحریک می‌شود به‌طور طبیعی این هورمون در بیشترین مقادیر حین خواب عمیق ترشح می‌شود. هورمون رشد در هیپوفیز جلوئی سنتز و ذخیره می‌شود و سطح آن در پلاسمای خون به واسطه مقدار ترشحش کنترل می‌شود. میزان ترشح هورمون رشد توسط دو هورمون دیگر از ۱. هیپوتالاموس و ۲ GHRH سوماتوستاتین کنترل می‌شود. ترشح هورمون رشد دقیقه به دقیقه تحت کنترل سیستم عصبی می‌باشد. ترشح این هورمون در سن بلوغ به فعال‌ترین حد می‌رسد و تا بسته شدن صفحات رشد استخوان‌ها در همان حد می‌ماند و ترشح آن به‌تدریج در مردها و زن‌ها بین سن‌های ۲۰ و ۴۰ کاهش می‌یابد. ترشح بیش از حد این هورمون باعث رشد بیش از حد بدن می‌شود و وقتی می‌بینید فردی بیش از ۲۴۰ سانتی‌متر بلندی قامت دارد نتیجه‌ای از ترشح بیش از حد هورمون رشد می‌باشد. ترشح بیش از حد این هورمون در بزرگسالان نتیجه‌ای است از تومور هیپوفیز، یا تزریق مصنوعی آنکه باعث بروز پدیده آکرومگالی می‌گردد. آکرومگالی با رشد فک و آرواره ضخیم شدن جمجمه، بزرگ شدن استخوان‌های دست و پاها قابل تشخیص است. همچنین با مصرف مصنوعی این هورمون رشد غیرعادی در قفسه سینه، کبد و طحال دیده می‌شود و پوست بدن هم ضخیم‌ می‌گردد. اگر به ترشح طبیعی این هورمون در بدن متکی هستید هرگز نمی‌خواهد که نگران آکرومگالی باشید چرا که با سوءاستفاده از داروی مصنوعی آن است که آکرومگالی رخ می‌دهد شما به‌طور طبیعی می‌توانید به حد کافی میزان هورمون رشد بدن را بالا ببرید تا حجم عضلات‌تان اضافه و میزان چربی‌های بدن‌تان کم شود. چگونه ترشح هورمون رشد را اضافه کنیم؟ چندین راه برای افزایش طبیعی هورمون رشد در بدن وجود دارد. ۱) اول از همه پیروی از رژیم غذائی که در آن به‌ازاء هر کیلوگرم از وزن بدن ۲/۲ گرم پروتئین به بدن برسد. یک وعده پرپروتئین باعث افزایش ترشح هورمون رشد می‌شود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا