بهترین استروئید برای کات

استروئیدهای استروژن دار!!!
امروزه نمونه هایی از تستوسترون در بازار سیاه دارو در ایران یافت می شود که علاوه بر تستوسترون حاوی استر های مختلفی از هورمون زنانه استروژن نیز می باشد که این نمونه از داروها برای تقویت زنان ورزشکار و همچنین برای استفاده زنان غیر ورزشکار در دوران یائسگی و برای افزودن بر چگالی استخوان های و برای تقویت خون سازی در بدن این افراد استفاده می شود.
امروزه داروهایی نظیر دیانابول، متان، پارابولان، آنادرول ۵۰ و بولدنون در ورزش های قدرتی محبوبیت فراوانی پیدا کرده و مصرف آنها نیز در صورتی که با رعایت احتیاط و به درستی انجام شود منجر به تشدید مطلوب فرایند عضله سازی در بدن می گردد اما گفته می شود که تستوسترون و مخصوصا این فرم از آن که انانتات نامیده می شود را به واقع می توان سلطان داروهای استروئیدی دانست.
هشدار
نمونه هایی که امروزه به نام بولدنون و در قابل آمپول ها و ویال های ۶ و ۸ و حتی ۱۰ میلی لیتری عرضه می شود اگر چه تاثیراتی را نیز بر جای گذاشته اند اما مصرف آنها با تب شدید و حتی در برخی موارد با تشنج همراه بوده است و همین مسئله نیز موجب نگرانی است چرا که در لیست عوارض این دارو تب بالا و تشنج وجود ندارد!!!
تستوسترون انانتات را می توان همتای تستوسترون سی پیونات اروپایی دانست که اغلب نیز در آمریکا تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این دو فرم از تستوسترون شباهت های زیادی به هم دارند به گونه ای که این دو دارو را به جای یکدیگر می توان استفاده نمود.
امروزه نمونه های تستوسترون انانتات به نام های مختلف عرضه می شود اما به هر حال در مورد این فرم از تستوسترون می توان گفت که نمونه ای تزریقی است که طولانی اثر بوده و تاثیر آن نیز تا مدت های مدید در بدن آدمی باقی می ماند.
بسته به نوع و تیپ بدنی این نوع از تستوسترون در حدود ۲ الی ۳ هفته در بدن آدمی به صورت فعال باقی می ماند. بنابراین می توان گفت که مصرف کنندگان این فرم از تستوسترون نیازی به داشتن تزریق های مداوم ندارند.
کسانی مثل خود من که از سوزن تزریق وحشت دارند و با این وجود نمی توانند از استروئیدهای تزریقی چشم بپوشند می توانند از این استر استفاده کرده و به جای تزریق همه روزه دارو از تزریق های دو هفته یک بار نیز استفاده های موفق بکنند.
اگرچه تستوسترون انانتات هورمونی طولانی اثر بوده و در حدود ۲ الی ۳ هفته در بدن آدمی به صورت فعال باقی می ماند اما متخصصین و پزشکان تزریق هفتگی این هورمون را تایید و آن را برای ورزشکاران رشته های پرورش اندام، وزنه برداری و وزنه برداری قدرتی پیشنهاد می کنند.
نیمه عمر پلاسمایی
این موضوع نشان می دهد که نیمه عمر پلاسمایی این فرم از تستوسترون در حدود یک هفته است. نیمه عمر پلاسمایی دارو نشان دهنده مدت زمانی است که این دارو در خون آدمی به نصف می رسد. این فاکتور، فاکتوری زمانی بوده و با ساعت و هفته و در مورد برخی از داروها نیز با دقیقه و ثانیه بیان می شود.
برای فرار از تست های کنترل دوپینگ و همچنین برای برنامه ریزی دقیق نوع و طریقه مصرف درست و صحیح دارو داشتن اطلاعات لازم در مورد نیمه عمر واقعی هر کدام از داروهایی که استفاده می کنیم کاملا ضروری است و زمانی که به مصرف و تجویز دارو می رسیم هرگز نمی توان از آزمون و خطا استفاده کرده و یا از حدس و گمانه زنی استفاده نمود. در مورد نیمه عمر پلاسمایی مقالاتی را قبلا ارائه کرده بودیم و در آینده نیز در این مورد به تفصیل صحبت خواهیم کرد.
تستوسترون انانتات خواص بسیار قدرتمند آندروژنی داشته و زمانی که در کنار دارویی که خواص آنابولیکی قدرتمند داشته باشد مصرف شود به راستی معجزه می کند.
این امر تقریبا این امکان را برای همگان فراهم می کند تا در کوتاه مدت افزایش حجم و قدرت شدید و در خور توجهی را کسب کنند.
البته ناگفته نماند که افزایش شدید و آنی ناشی از مصرف این دارو عمدتاً در نتیجه احتباس آب و املاح در بدن خواهد بود که این امر نیز مورد توجه و استقبال وزنه برداران و وزنه برداران قدرتی مخصوصا در دسته سنگین وزن بوده است.
افراط در مصرف
تستوسترون انانتات دارویی طولانی اثر می باشد که ورزشکاران با تزریق هفتگی این دارو در دز های مختلف احساس رضایت می کنند اما با این وجود مصرف دز های افراطی ۵۰۰ و حتی ۱۰۰۰ میلی گرم تستوسترون انانتات در روز نیز در بین ورزشکاران دیده شده است که این مسئله صد البته کاری خطرناک و پر عارضه و در برخی موارد کشنده بوده است.
ورزش های قدرتی معمولا توام با مصدومیت بوده است و کسانی که به سطوحی بالایی در این ورزش های می رسند معمولا با ناراحتی های مفصل نیز بیگانه نیستند.
کسانی که از مصدومیت در مفاصل خود رنج می برند با استفاده از تستوسترون انانتات ضمن اینکه افزایش وزن نه چندان مطلوب را تجربه می کنند با کاهش درد در مفاصل روبرو می شوند.
آب تجمع یافته در بدن که در نتیجه مصرف این دارو رخ می دهد موجب نرم شدن مفاصل شده و درد در مفاصل مصدوم را کاهش می دهد.
مراقب باشید!
فرم خوراکی تستوسترون به شدت برای کبد سمی بوده است اما امروزه در برخی موارد دیده شده است که قلابی فروشان و قلابی زنان فرم خوراکی این دارو را به قیمت های دولتی از داروخانه ها تهیه کرده و آنها را به جای متان و دیگر داروهای خوراکی به ورزشکاران نه چندان کهنه کار و مطلع قالب می کنند!
کسانی که از فرم های تزریقی تستوسترون و از استر هایی همچون انانتات و سی پیونات استفاده می کنند چند هفته پس از شروع دوره با آب دار شدن بدن و با پف کردن عضلات روبرو می شوند.
مشکل
مشکل اصلی استفاده از تستوسترون انانتات تبدیل سریع و آسان آن به هورمون زنانه استروژن است که در برخی موارد دردسر ساز شده و فرد را مبتلا به عارضه نوک سینه و بروز صفات زنانه گی در بدن مردان می کند.
البته این مهم را نیز باید در نظر گرفت که میزان و شدت شیوع این قبیل عوارض در بدن کسانی که از این دارو استفاده می کنند به میزان حساسیت بدن آنها در برابر این دارو بستگی خواهد داشت.
برخی از افراد حتی در صورت مصرف دزهای ۱۰۰۰ میلی گرم در هفته از این دارو نیز به این قبیل عوارض مبتلا نمی شوند این در حالی است که برخی از افراد حتی با مصرف یک سی سی از این دارو نیز با درد سینه و با عارضه نوک سینه مواجه می شوند.
همانگونه که ذکر شد مصرف این فرم از تستوسترون در قیاس با فرم های دیگر، تجمع آب فراوان تری را در بدن سبب می شود و به دلیل همین تجمع آب در بدن نیز استفاده از این دارو در دوره های کات منتفی اعلام می شود اما بدون استفاده از استر های تستوسترون نیز عملا دوره های استروئیدی اعم از دوره های کات و حجم نیز فقیر خواهند بود پس چاره چیست؟

معرفی استروئیدهای برای دوره کات کردن

اگر به یاد داشته باشید، بهترین استروید‌ها برای کات عبارتند از :

  • آناوار
  • وینسترول
  • ترنبولون

همه این استروید‌ها برای حفظ عضلات در دوره چربی‌ سوزی فوق‌العاده هستند و همچنین همه آنها باعث افزایش عملکرد شما در جلسات تمرینی میشوند. یک ترکیب استروئیدی مناسب برای کات میتواند به شکل زیر باشد :

  • تستوسترون
  • ترنبولون
  • آناوار یا وینسترول

نکته مهمی‌ که باید به یاد داشته باشید این است که هیچگاه از آناوار و وینسترول با هم استفاده نکنید. هر دو آنها برای کبد سمی هستند و اگر با هم مصرف شوند خطرات بالقوه پیش رو برای کبد نیز شدیدتر میشود.

۳ استروئید ایمن

آیا واقعا چیزی با عنوان استروید‌های ایمن وجود دارد؟ همه ما میدانیم که استروید‌ها نقش زیادی در بدنسازی دارند. هنگام جمع بندی کردن گزینه ها، می‌توان گفت که برخی‌ استروید‌ها ایمن یا “ ایمن تر “ از دیگر استروید‌ها هستند. در اینجا چند سوال وجود دارد که شما باید از خود بپرسید :

“ چگونه برای بدنسازی از استروید‌ها به شکل ایمن استفاده کنم؟ “ و  “ بهترین و ایمن‌ترین استروید‌ها برای استفاده کدام میباشن

یک دوره 8 هفته ای وینسترول

ترنبلون

اوکساندرلون

پرپیونات

سوما

مکملbcaa

,wheye

amino

l carnetin

l argnin

glotamin

برو بالا