استرویید ها

بهترین زمان و نواحی تزریق استروئید

بهره مندی از عضلات گرم شده : بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان ترجیح می‌دهند که تزریق را در عضلاتی انجام دهند که پس از دوش صبحگاهی کاملاً گرم شده باشند. این افراد مدعی هستند که تزریق در عضلات گرم راحت تر صورت می‌‌گیرد.

ناحیه تزریق
بهترین ناحیه یک چهارم بالائی بیرونی باسن (‌ عضله مدیوس گلوتئوس ) است . ] ۷ الی ۸ سانتی متر دور تر از قسمت استخوانی در مرکز باسن [ – ناحیه داخلی ران عمدتا برای نوزادن و کودکان به کار می رود و به غیر از باسن تزریق عضلانی در هیچ ناحیه دیگری به دلیل تجمع اعصاب و رگهای خونی توصیه نمی شود گرچه تزریق در بازوها و عضله پکتورال (سینه ) بسیار شایع است.
● سرنگ
انتخاب سرنگ صحیح هم با توجه به اینکه اغلب استروئیدها محلول در روغن هستند بسیار نکته مهمی است . حجم سرنگ حداقل ۳ سی سی مورد نیاز است و شماره سوزن ۲۳ یا ۲۲ بهترین حالت است . سرسوزن با شماره کمتر ضخیم تر می شود و برعکس به عنوان مثال سرنگ های انسولین سرنگهای ۱ cc با سوزنهای خیلی نازک ۲۵ و ۲۷ هستند که اصلا مناسب نیست .
شماره های مختلف سر سوزنها کد رنگی متفاوت دارند و سر سوزن ۲۲ مشکی و ۲۳ آبی است سایر رنگها – ۱۸ صورتی – ۱۹ کرم – ۲۰ زرد – ۲۱ سبز – ۲۵ نارنجی است. این رنگها در همه جای دنیا یکسان است .
● نحوه تزریق
چند مرحله برای یک تزریق ایمن باید در نظر گرفته شود قبل از همه چیز دو پنبه الکی آماده کنید یکی برای استریل کردن محل تزریق و دومی تمیز کردن قسمت بالائی ویال (شیشه آمپول) که جدا می شود بعد از باز کردن سرنگ حدود ۲ cc هوا را داخل سرنگ بکشید و آنرا داخل ویال خالی کنید ( اینکار موجب تسهیل کشیدن آمپولهای روغنی به سرنگ می شود) کشیدن مایع داخل آمپول را به اندازه یک جهارم تا نیم سی سی بیشتر از مقدار دارو و از روی نشانگر روی سرنگ انجام دهید . چند ضربه با انگشت بزنید تا حبابهای هوا بالا بیاید و یک چهارم تا نیم سی سی اضافی را داخل شیشه آمپول خالی کنید و سوزن را درآورید مجدد سرنگ را بالا بگیرید و چند ضربه بزنید که مابقی هوا بالا بیاید یک سوزن نو به سرنگ وصل کنید ( استفاده از دو سوزن در یک تزریق برای این است که هنگام کشیدن دارو به سرنگ و تماس به شیشه سوزن قدری کند شده و به تیزی یک سوزن نو نیست – به عبارت دیگر با باسن خود مهربان باشید ) .
خیلی مهم است سوزنی که برای تزریق استفاده خواهد شد نباید با هیچ سطحی و انگشتان شما تماس داشته باشد ویا با الکل تمیز شود حالا یکبار دیگر محل تزریق را با پنبه الکل تمیز کنید و سرنگ را بالا بگیرید و با فشار مختصر به پیستون آن حبابهای هوا باقی مانده را خالی کنید تا یک قطره کوچک روغن از سر سوزن بیرون بزند اجازه دهید پائین بلغزد و سوزن را روغن کاری کنید.
حال سرنگ را مثل یک دارت در دستتان بگیرید و با دست دیگر پوست محل تزریق را کشیده و نگه دارید و سوزن را عمیق فرو کنید و کمی پیستون سرنگ را بیرون بکشید تا مطمئن شوید که سوزن به رگ خونی نرسیده و خون وارد سرنگ نشود بعد به آهستگی مایع را تزریق کنید سوزن را سریع بیرون بکشید و با یک پنبه الکلی دیگر محل را به آرامی فشار داده و ماساژ دهید ( فقط محل تزریق ! ماساژ کل ناحیه نیاز نیست ) تخلیه سریع سرنگ موجب درد هنگام تزریق و روزهای آینده می شود .
دو نکته در آخر هم بنویسم بیشتر از ۲ cc برای هر بار تزریق در نظر نگیرید و یک سمت و محل تزریق را بیش از دوبار در هفته استفاده نکنید.
بجای رعایت موارد بالا البته می توانید به یک تزریقاتی خوب مراجعه کنید اما اینها را گفتم که اگر طرف اینکاره نبود شما متوجه بشی .

مزایای تزریق استروئید‌های آنابولیک در صبح

علاوه بر تقلید رفتار سطح طبیعی تستوسترون در اول صبح، بدنسازان و ورزشکاران مزایای دیگری را در مورد مصرف تستوسترون یا دیگر استروئید‌های تزریقی در اول صبح بیان داشته اند :

  • کاهش درد و گرفتی‌ عضلانی : استروئید‌های تزریقی به عضلات مختلفی‌ در بدن تزریق می‌شوند. انجام این تزریقات ممکن است باعث ایجاد حساسیت در ناحیه تزریق شود و اگر آن عضله بی‌ حرکت باقی‌ بماند احتمال افزایش درد در آن ناحیه وجود دارد. مصرف کنندگان این استروئید‌ها مدعی هستند که با حرکت دادن یا ماساژ دادن ماهیچه می‌‌توان باعث کاهش درد یا حساسیت آن شد. هنگامی که تزریق در اول صبح انجام شود بدن می‌تواند از مزیت تحرک در تمام طول روز در جهت کاهش حساسیت و درد استفاده کند. اگر تزریق در بعدازظهر یا شب انجام شود فرد مصرف کننده فرصت حرکت دادن ماهیچه های خود در طول روز را از دست خواهد داد.
  • توزیع روغن با تاثیر بیشتر : هنگامی که استروئید‌های بر پایه روغن به بدن تزریق شوند، روغن مستقیماً وارد عضله می‌‌شود. تزریق صبحگاهی روغن را قادر می‌سازد که سریعتر در ماهیچه حرکت کند زیرا که تحرک در طول روز افزایش پیدا خواهد کرد.
  • بهره مندی از عضلات گرم شده : بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان ترجیح می‌دهند که تزریق را در عضلاتی انجام دهند که پس از دوش صبحگاهی کاملاً گرم شده باشند. این افراد مدعی هستند که تزریق در عضلات گرم راحت تر صورت می‌‌گیرد.
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا