استرویید ها

دوره ترکیبی وینسترول و ترنبلون

مصرف مداوم و منظم پارابولان حتی بدون رژیم غدایی می تواند بدن ورزشکار را عضلانی تر و خشک تر کند. بدون شک در اغلب ورزشکارانی که در مدت زمانی کم مقدار بالایی حجم عضلانی بدست آورده اند باید رد پارابولان را جستجو کرد.

برای شروع یک سری الزامات وجود دارد که هنگام شروع یک دوره وینسترول باید آنها را انجام دهید. برای شروع، دوره شما میبایست حداقل دارای یک فرم از تستوسترون نیز باشد. زیرا وینسترول سیستم تولید هورمون طبیعی بدن را به شدت سرکوب می‌کند. البته این همه جریان نیست. winstrol همچنین برای کبد سمی نیز می‌باشد و به شکل بالقوه برای کبد بسیار خطرناک است، به این معنی‌ که وینسترول را نباید در طول یک دوره کامل مصرف کرد. شما میبایست طول دوره مصرف آن را کوتاه حفظ کنید.

به شکل ایده آل طول دوره مصرف winstrol میبایست چیزی حدود ۶ هفته باشد. تحت هیچ شرایطی بیش از ۸ هفته نباید طول دوره شما افزایش یابد. به همین دلیل است که وینسترول معمولا به عنوان یک استروئید اضافه به دوره کات اصلی‌ اضافه میشود و نه به عنوان یک گزینه اصلی‌. اما آیا پس از پایان دوره مصرف winstrol نیازمند دوره پاکسازی نیز هستیم؟ مگر اینکه دوست داشته باشید به شکل دایمی با کمبود سطح تستوسترون زندگی‌ کنید، پس نیازمند دوره پاکسازی نیز هستید.

دوز‌های وینسترول

دوز‌های رایج وینسترول چه میزان می‌باشد؟ وینسترول یکی‌ از استروئید هایی است که هم بدن مردان و هم بدن زنان به خوبی‌ آن را پردازش می‌کند. winstrol در دو فرم عرضه میشود :

  • فرم خوراکی (وینسترول) که معمولا هر قرص حاوی ۱۰ یا ۵۰ میلی‌ گرم می‌باشد.
  • فرم قابل تزریق (وینسترول دیپات) که در آمپول‌های ۱ میلی‌ لیتری عرضه میشود که این میزان معادل ۵۰ میلی‌ گرم در میلی‌ لیتر می‌باشد.

اما منظور در اینجا این است که برای winstrol انواع متنوعی از دوز‌ها و روش‌های مصرف برای انتخاب وجود دارد.

دوز‌های وینسترول برای زنان

زنان همانند مردان نیازمند مصرف دوز‌های مشابه فرم قرص وینسترول نیستند. در حقیقت از آنجایی که زنان بسیار حساس هستند دوز مصرفی نیز باید بسیار پایین تر حفظ شود. شروع با ۵ میلی‌ گرم در روز برای هر زنی‌ از میزان کافی‌ نیز بیشتر می‌باشد. اما به هر حال، اگر همه چیز مطابق برنامه پیش رفت و زنان حس کردند که نیازمند مصرف دوز‌های بالاتر هستند، میتوانند از بیشترین دوز مجاز یعنی‌ ۱۰ میلی‌ گرم در روز استفاده کنند.

در مورد دوز فرم قابل تزریق winstrol برای زنان، رایج است که آنها معمولا دوز‌های چند نوبت را با هم ترکیب کرده و هر ۳-۴ روز یک بار تزریق میکنند. اما آیا فرم خوراکی بهتر است یا فرم قابل تزریق؟ چیزی که در مورد وینسترول جالب است این است که این استروئید هم در فرم قرص و هم در فرم قابل تزریق وجود دارد. می‌توان گفت هر دو فرم تقریبا دارای قدرت یکسانی هستند. اما اگر واقعا بخواهید مو را از ماست بیرون بکشید می‌توان گفت که فرم قابل تزریق وینسترول دیپات کمی‌ دارای برتری می‌باشد. اما واقعا این تفاوت بین آنها بسیار ناچیز است.

خلاصه کلام این است که طرفداران سرسخت winstrol دیپات شاید به شما بگویند که فرم تزریقی برتری بسیاری نسبت به فرم قرص آن دارد. اما واقعا تفاوت آنها آن قدر ناچیز است که شاید اصلا متوجه آن نشوید.

موارد استفاده وینسترول

یک دوره وینسترول برای چندین هدف میتواند بسیار مفید باشد. در اینجا نحوه بهره برداری حداکثری از آن را برای شما شرح خواهم داد :

دوره کات

در دنیای استروئیدها، شما ترکیباتی دارید که کاملا به منظور افزایش سایز و افزایش قابل توجه حجم عضلانی مورد استفاده قرار میگیرند. اما از طرف دیگر، یک سری استروئیدهایی وجود دارند که تنها به منظور کات عضلانی از آنها استفاده میشود. یک دوره وینسترول عمدتا به منظور کات عضلانی مصرف میشود.

عملکرد

زنان

اگرچه یک دوره وینسترول به عنوان یک دوره مناسب حجم در نظر گرفته نمی‌شود، اما این استروئید به شکل متوسط دارای خواص عضله سازی نیز می‌باشد. برای مردان، این موضوع واقعا ارزش امتحان کردن را ندارد، اما برای زنان قضیه فرق می‌کند. حقیقت این است که این استروئید در زنان میتواند کمی‌ افزایش حجم ایجاد کند، اما نه به میزان سطح بالایی که اکثر زنان به دنبال آن هستند. با افزودن winstrol به معادله، احتمال بسیار کمی‌ در بروز صفات مردانه در زنان وجود دارد. به همین دلیل است که زنان اغلب از winstrol برای بهبود فیزیک بدنی خود استفاده میکنند.

نتایج وینسترول

به عنوان جزئی از دوره کات، وینسترول در حین حفظ حجم عضلات میتواند با سوزاندن کالری بیشتر و چربی‌ سوزی نیز کمک زیادی کند. البته این همه قضیه نیست. winstrol میتواند روی ظاهر کلی‌ بدن شما تاثیرات بسیار جالبی‌ را داشته باشد. در پایان یک دوره وینسترول عضلات شما بسیار سفت تر و پر چگال تر خواهند شد. افزایش برجستگی رگ‌ها نیز یکی‌ دیگر از ویژگی‌‌های وینسترول می‌باشد که میتواند تفکیک عضلانی شما را تکمیل کند.

البته این همه مزیت‌های winstrol نیست. شما برای دیدن نتایج لازم نیست که تا انتهای دوره winstrol خود صبر کنید. وینسترول در طول دوره باعث افزایش عملکرد شما نیز خواهد شد. این استروئید باعث افزایش قدرت قابل توجه شما میشود و همچنین میتواند سطح استقامت و توان را نیز به میزان قابل توجهی‌ افزایش دهد. اما در اینجا یک مورد را باید ذکر کرد. winstrol یک معجون جادویی نمیباشد. در حقیقت، به منظور دریافت بهترین نتایج از وینسترول درصد چربی‌ بدن شما از قبل باید در حال کاهش بوده باشد.

خلاصه کلام این است که شروع به کاهش درصد چربی‌ بدن خود کنید و وینسترول نیز تلاش‌های شما را با نتایج فوق‌العاده جوابگو خواهد بود.

پارابولان دارای استر هگزاهیدروبنزیل کربنات می باشد که بر خلاف فیناجکت (FINAJECT) و فیناپلیکس (FINAPLIX) که استروئیدهایی حیوانی می باشند و ماده اصلی آنها ترنبولون آستات Trenbolone Acetate است که برای انسان ساخته شده و دارای زمان ماندگاری بیشتر از دو هفته نسبت به ترنبولون آستات با نام تجاری فیناجکت FINAJECT می باشد که استروئید پر طرفدار دهه ۸۰ آمریکا بود.


پارابولان یک استروئید قوی با اثرات بالای آندروژنیک / آنابولیک می باشد که هم ورزشکاران تازه کار هم بدنسازان و پاورلیفترهای حرفه ای همگی می توانند از این دارو برای افزایش سریع حجم و توده عضلانی با کیفیت به همراه مقدار قابل توجهی قدرت عضلانی در تمرینات پایه ای استفاده کنند.


مصرف مداوم و منظم پارابولان حتی بدون رژیم غدایی می تواند بدن ورزشکار را عضلانی تر و خشک تر کند. بدون شک در اغلب ورزشکارانی که در مدت زمانی کم مقدار بالایی حجم عضلانی بدست آورده اند باید رد پارابولان را جستجو کرد.


یکی از خصوصیات منحصر به فرد پارابولان بر خلاف سایر استروئید های آنابولیکی قوی این است که با مصرف در دوزاج بالا در بدن به استروژن تبدیل نمی شود و به اصطلاح آروماتیزه (AROMATIZE) نمی شود. ماده ترنبولون به دلیل ساختار ملکولی منحصر به فرد خود و داشتن سه باند اضافی تمایلی برای تبدیل به استروژن ندارد بنابر این ورزشکاران مجبور به دست و پنجه نرم کردن با مقادیر زیادی استروژن و عوارض زنانگی نیستند.


پارابولانآروماتاس تستسترون فرایند تبدیل آن به استرادیول که یک هورمون زنانه است


مصرف کنندگان پارابولان به خوبی می دانند که این دارو باعث احتباس آب و نمک در بدن هم نمی شود بنابر این خیلی واضح می توان گفت که پارابولان داروی شماره یک ورزشکاران برای آمادگی در رقابت های ورزشی می باشد.


وقتی که پارابولان پمراه یک رژیم کم پربی و کم کالری مصرف شود باعث سفت تر و سخت تر شدن و کات عضلانی می شود, و بخصوص اگر همراه با رژیم پر پروتئین مصرف شود باعث افزایش شدید تارهای عضلانی و هم زمان افزایش متابولیسم و در نتیجه شتاب بخشیدن به سوخت بافت چربی می شود.


اما اثر بالای آندروژنیک دارو ممکن است باعث بروزسنروم تمرین بیش از حد شود وافزایش قدرت و نمایان شدن و برجستگی و بزرگی رگها و عروق به پارگی آنها و آسیب دیدگی تارهای عضلانی بیانجامد.


اکثر مصرف کنندگان حرفه ای, پارابولان را حداقل هفته ای ۲ مرتبه مصرف می کنند ولی بعضی از آنها در طول ۳ تا ۴ هفته مانده به مسابقات روزانه ۱ تا ۲ آمپول استفاده می کنند.


مقدار مصرف معمولی در بین ورزشکاران ۲۰۰ میلی گرم در هفته است (تقریبا هفته ای ۲ آمپول) اما شاید بهترین طرز مصرف استفاده ۱۰۰ میلی گرم هر ۳ روز باشد.


ترکیب (منظور مصرف هم زمان و نه مخلوط کردن آنها که در بین بعضی از ورزشکاران رایج و بسیار خطرناک است) پارابولان با وینسترول به خصوص قبل از مسابقات باعث افزایش حجم عضله و همچنین کاهش توده چربی و کات شدن آن بصورت هم زمان می شود.


یک پیشنهاد بسیار موثر مصرف ۱۰۰ میلی گرم پارابولان هر ۳ روز و ۵۰ میلی گرم وینسترول هر ۲ روز می باشد و برای خارج فصل مسابقات و بدست آوردن حجم عضلانی اضافه کردن روزانه ۳۰ میلی گرم دیانابول و برای ورزشکارانی که در پی کیفت عضلات هستند اضافه کردن روزانه ۲۵ میلی گرم اکساندرلون توصیه می شود.


برای افزایش شدید حجم عضلانی با کیفیت و بدست آوردن قدرت زیاد عضلانی شاید بهترین پیشنهاد استفاده ۲۰۰ میلی گرم پارابولان+۲۰۰میلی گرم وینسترول+۴۰ تا ۵۰ میلی گرو تورینابول خوراکی در هفته باشد که نتیجه ای باور نکردنی دارد.


در مصرف هم زمان پارابولان با هورمون رشد هم اثرات قابل رویت دیده شده است.


پارابولان یک داروی مناسب برای استفاده در تمام مدت سال نیست و دارای اثرات سمی بوده که نباید بیشتر از ۸ هفته آنرا مصرف کرد.


این ثابت شده است که مصرف پارابولان فشار زیادی به کلیه ها و کبد می آورد و ورزشکارانی که به مدت چندین هفته از دوزهای بالای پارابولان استفاده کرده اند از تیرگی رنگ ادرار و در مواردی شدید تر از دیده شدن خون در ادرار گزارش داده اند که نتیجه صدمه دیدن کلیه ها می باشد.


نکته بسیار مهم در اینجا این است که مصرف کنندگان پارابولان باید برای کمک کردن به کلیه ها برای دفع مواد سمی آب زیادی در طول روز بنوشند.


پارابولان باعث احتباس آب و نمک در بدن نمی شود بنا بر این به ندرت موجب فشار خون می شود. پارابولون هم به مانند فیناجکت باعث بروز رفتار تهاجمی و خشونت آمیز می شود که مربوط به علائم آندروژیک ای دارو است.


نکته جالب اینکه مصرف پارابولان به تنهائی به ندرت باعث افزایش آکنه و ریزش موی سر می شود که ناشی از شکل نگرفتن دهیدردتستوسترون (DHT) می باشد. برخی از ورزشکاران هم گزارش هایی از سر درد و کمی اشتها در مصرف دوزهای بالاتر از ۱۰۰ میلی گرم در هفته داده اند.


پارابولان بطور قابل ملاحظه ای تولید تستوسترون از بیضه ها را در بدن کاهش می دهد که استفاده از سیمولاتورهای تستوسترون پس از اتمام دوره داروئی توصیه می شود.


در مصرف کنندگان مسن تر ریسک بزرگ شدن غده پروستات افزایش پیدا می کند. به ورزشکاران توصیه می شودکه در هنگام مصرف و پس از مصرف پارابولان حتما پروستات خود را از نظر اندازه معاینه کنند.


مصرف پارابولان به ورزشکاران مبتدی و افرادی که برای اولین بار از استروئیدها استفاده می کنند توصیه و همچنین بانوان و مردان زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود.


با وجود اینکه این دارو اپرات قابل برگشت و غیر قابل برگشتی بر بدن بانوان دارد با ایت حال هستند بسیاری از زنان ورزشکاری که از این دارو برای آماده سازی خود برای مسابقات بهره می گیرند.


مقدار مصرف پیشنهادی ما برای این دسته از خانمها ۱۰۰ میلی گرم پارابولان + ۲۰ میلی گرم وینسترول خوراکی + ۱۰۰ میلی گرم کلن بوترل در هفته می باشد و برای به حداقل رساندن عوارض جانبی دارو مصرف بیشتر از آن و بیشتر از ۴ یا ۵ هفته توصیه نمی شود.


بانوان استفاده کننده از پارابولان خود را در معرض عوارضی چون آکنه , اختلال در عادت ماهانه, افزایش یا کاهش شدید میل جنسی, پرخاشگری, ریزش موی سر, افزایش رشد مو در صورت و پاها و بمی صدا که در سه مورد آخر غیر قابل بازگشت خواهد بود, قرار می دهند.


از بهترین پارابولان های موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:


• پارابولان بالکان فارما ساخت کشور مولداوی ۱۰۰ میلی گرم در ۱ میلی لیتر


• پارابولان نئو ساخت جنریک فارما چک mg/ml 100 در آمپول های ۲ میلی لیتری


• پارابولان ساخت جنریک فارما بلغارستان ۱۰۰ میلی گرم ترنبولون بیس معادل ۱۵۰ میلی گرم پارابولان در ۲ میلی لیتر


• پارابولین آلفا فارما ساخت کشور هند ۷۶٫۵ میلی گرم در ۱٫۵ میلی لیتر در آمپولهای ۱٫۵ میلی لیتری (توجه کنید که آلفا فارما ساخت کشور های دیگر از جمله هنگ کنگ و تایوان و چین تقلبی می باشد)

انواع ترنبولون:


ترنبولون استات


این دارو استری سریع الاثر از ترنبولون است که تاثیر قدرتمندی در تشدید فرایند پروتئین سازی از خود نشان داده است.ترنبولون استروئیدی حیوانی و در عین حال پر قدرت است که مصرف آن موجب مثبت شدن بالانس نیتروژن در بدن انسان و حیوان شده است.به دلیل اینکه ترنبولون دارویی بسیار پر قدرت و در عین حال محبوب در بین ورزشکاران رشته های قدرتی و ورزشکاران رشته پرورش اندام بوده است سوء استفاده از آن نیز در بازار سیاه دارو معمول بوده و افراد و حتی کارگاه های زیادی اقدام به تولید و عرضه نمونه های قلابی آن در سطح جهان کرده اند و همین مسئله نیز موجب شده است تا دسترسی به نمونه های اصلی این دارو در بازار سیاه امروزه جهان بسیار مشکل شود.همانگونه که گفته شد هسته اصلی داروهایی که در این رده تولید و عرضه می شوند و در هر کشوری نیز به یک نام خوانده می شوند ماده موثر ترنبولون استات است.به این مهم توجه داشته باشید که هیچ کدام از نمونه های قلابی موجود در بازار حاوی این ماده نمی باشد.قلابی سازان ویال های پر فروش و پول ساز این دارو را با تستوسترون انانتات و یا در برخی موارد نیز آنها را با ناندرولون دکانوات پر می کنند و جالب اینجاست که تمامی این اقدامات را در شرایط غیر استریل انجام می دهند.رعایت نکردن قوانین استریلیزاسیون در تولید و در قلابی زنی مکمل های غذایی و داروهای خوراکی لطمه چندانی به سلامت آدمی نمی زند اما زمانی که دارویی قرار است در عمق عضله تزریق شود عدم رعایت این اصول به معنی جنایت در حق بشریت خواهد بود.مصرف نمونه های اصلی این دارو در کنار افزایش حجم قابل ملاحظه ای که از خود نشان داده است حتی موجب تقویت قدرت بدنی نیز می شود. احتباس آب و املاح چندانی با مصرف این دارو مشاهده نشده است و درست به همین دلیل نیز بوده است که وزنه برداران قدرتی و همین طور هم وزنه بردارانی که قصد رقابت در دسته های وزنی سابق خود را دارند این دارو را شدیدا دوست می دارند.مصرف این دارو موجب تراشیدگی و چربی زدایی بدن نیز می شود. ورزشکارانی که آب از سرشان گذشته است از این دارو در دوران مسابقه نیز استفاده کرده و در این دوران به کات و همین طور هم به تراشیدگی عضلات خود می افزایند.این دارو نیز برای کلیه ها سمی بوده است و گفته می شود که مصرف طولانی مدت آن نیز با نارسایی های شدید کلیوی همراه خواهد بود. اولین نشانه ها و علایم بروز اختلال در کارکرد کلیه ها به شکل تکرر ادرار و به صورت کدر شدن رنگ آن ظاهر شده و در موارد حادتر نیز منجر به دفع خون از طریق ادرار می شد.این دارو خواص بسار قدرتمند آندروژنی داشته است و بنابراین می توان گفت با مصرف آن، عوارض جانبی شدیدی همانند پرخاشگری، بروز رفتارهای غیر طبیعی و بیمارگونه، افزایش فشار خون، خون ریزی از بینی و غیره نیز با مصرف این دارو به کرات دیده شده است.امروزه با وجود اینکه نمونه های اصلی این دارو به شدت در بازار سیاه دارو کمیاب شده است و در عوض نمونه های قلابی بازار سیاه دارو را اشباع نموده است اما ورزشکاران کماکان از نمونه های ارائه شده در بازار سیاه دارو استفاده کرده و با دست خود سلامتی و تندرستی خویش را در معرض خطر قرار می دهند.تزریق نمونه های اصلی و واقعی این دارو با درد شدید در ناحیه تزریق همراه می شود این در حالی است که درد ناشی از تزریق نمونه های موجود در بازار همانند درد ناشی از تزریق نمونه های رقیق شده ناندرولون های ایرانی موجود در داروخانه های ایران بوده است.
ترنبولون انانتات


دارو نیز استروئیدی حیوانی، طولانی اثر و در عین حال تزریقی است که تاثیر بسیار قدرتمندی در تشدید فرایند پروتئین سازی در بدن انسان و حیوان داشته استترنبولون استروئیدی محبوب و شناخته شده در بین ورزشکاران رشته های قدرتی است که فرآیند سنتز پروتئین در بدن را تشدید کرده و موجب مثبت شدن بالانس نیتروژن در بدن می شود. این دارو اصولا برای مصارف دامی تهیه و تولید شده است اما امروزه ورزشکاران از این دارو برای تشدید فرایند پروتئین سازی در بدن خود استفاده کرده و کمپانی های داروسازی هم نمونه هایی از آنها را برای مصارف انسانی تولید کرده و به بازار عرضه کرده انداین دارو موجب افزایش اشتها نیز شده است. تحقیقات و همچنین آزمایشات پزشکی که در مورد این دارو انجام شده به این نتیجه رسیده است که این دارو به همان خوبی و به همان قدرتی که موجب تشدید فرایند پروتئین سازی در بدن می شود از تجمع چربی در بدن نیز جلوگیری کرده و حتی موجب تشدید فرایند چربی سوزی نیز می شود.در صورتی که به نمونه های اصلی این دارو دسترسی داشته باشید و در کنار مصرف این نمونه های اصلی از پروتئین و کالری کافی نیز استفاده کرده باشید می توان انتظار افزایش حجم و قدرت محسوسی را داشت.کسانی که به رژیم تغذیه خود اهمیت داده و در کنار تمرین شدید از این دارو نیز استفاده می کنند به راحتی می توانند موجبات تشدید فرایند پروتئین سازی در بدن را فراهم کرده و پدیده مخرب کاتابولیسم را به خوبی مهار کنند. .به دلیل محتویاتی که این دارو (ترنبولون انانتات) از نظر استر دارد طول اثر آن از ترنبولون استات بیشتر بوده و از ترنبولون هگزاهیدرو بنزوئیل کربنات کمتر است. این دارو به دلیل ساختار مولکولی خاصی که دارد از دو استر دیگر ترنبولون قوی تر ظاهر شده است.این دارو در کنار تاثیرات خیره کننده ای که در تشدید فرایند پروتئین سازی از خود نشان می دهد عوارض جانبی شدیدی را نیز سبب می شود و در مصرف این دارو نهایت دقت را باید رعایت کرد.مصرف این دارو بر خلاف آن چیزی که در ایران باب شده است در موارد مبتدی جایز نبوده و در موارد پیشرفته و حرفه ای نیز حتما باید با رعایت احتیاط تمام صورت بگیرد.نمونه های اصلی این دارو در کنار تاثیرات اغوا کننده ای که دارد برای بدن و مخصوصا برای کلیه های آدمی که وظایف مهمی را در بدن ایفا می کنند بسیار سمی است.در صورتی که از مشکلات و از زحماتی که بیماران کلیوی تحمل می کنند و از هزینه های درمان و همین طور هم از آمار کسانی که به دلیل نارسایی کلیه و یا به دلیل پس زدن پیوند کلیه راهی دیار باقی می شوند اطلاع داشته باشید به جرات می توان گفت که استفاده از این دارو حتی استفاده از دیگر انواع استروئیدهای قدرتمند حیوانی را برای همیشه فراموش می کنید.درد در ناحیه کلیه ها نیز با مصرف این دارو به کرات دیده شده است.این دارو خواص آندروژنی بسیار بالایی داشته است و به همین دلیل نیز می توان گفت که بروز خشونت و رفتارهای تهاجمی و بروز آکنه و جوش های شدید پوستی نیز با مصرف این دارو دیده خواهد شد.


ترنبولون هگزاهیدور بنزیل کربنات (پارابولان)


داروئی منحصر به فرد و فوق العاده که پر طرفدارترین استروئید تزریقی بین ورزشکاران رشته های پرورش اندام و پاورلیفتینگ است. محبوبیت پارابولان تصادفی نیست و از خصوصیات یگانه آن ناشی می شود.این دارو نام تجاری ترنبولون هگزاهیدروبنزیل کربنات (Trenbolone Hexahydrobenzyl Carbonate) است که برای مدتی توسط لابراتوآر نگما (NEGMA) فرانسه تا سال ۱۹۹۷ تولید می شد. تا سالها پس از قطع تولید آن این محصول در بازار سیاه فروخته می شد که همگی آنها تقلبی بودند.جعبه اصلی پارابولان NEGMA که تولید آن در سال ۱۹۹۷ قطع شد شکل ظاهری پارابولان تولیدی شرکت NEGMA فرانسه که تا سال ۱۹۹۷ تولید می شد پارابولان دارای استر هگزاهیدروبنزیل کربنات می باشد که بر خلاف فیناجکت (FINAJECT) و فیناپلیکس (FINAPLIX) که استروئیدهایی حیوانی می باشند و ماده اصلی آنها ترنبولون آستات Trenbolone Acetate است که برای انسان ساخته شده و دارای زمان ماندگاری بیشتر از دو هفته نسبت به ترنبولون آستات با نام تجاری فیناجکت FINAJECT می باشد که استروئید پر طرفدار دهه ۸۰ آمریکا بود.پارابولان یک استروئید قوی با اثرات بالای آندروژنیک / آنابولیک می باشد که هم ورزشکاران تازه کار هم بدنسازان و پاورلیفترهای حرفه ای همگی می توانند از این دارو برای افزایش سریع حجم و توده عضلانی با کیفیت به همراه مقدار قابل توجهی قدرت عضلانی در تمرینات پایه ای استفاده کنند.مصرف مداوم و منظم پارابولان حتی بدون رژیم غدایی می تواند بدن ورزشکار را عضلانی تر و خشک تر کند. بدون شک در اغلب ورزشکارانی که در مدت زمانی کم مقدار بالایی حجم عضلانی بدست آورده اند باید رد پارابولان را جستجو کرد.یکی از خصوصیات منحصر به فرد پارابولان بر خلاف سایر استروئید های آنابولیکی قوی این است که با مصرف در دوزاج بالا در بدن به استروژن تبدیل نمی شود و به اصطلاح آروماتیزه (AROMATIZE) نمی شود. ماده ترنبولون به دلیل ساختار ملکولی منحصر به فرد خود و داشتن سه باند اضافی تمایلی برای تبدیل به استروژن ندارد بنابر این ورزشکاران مجبور به دست و پنجه نرم کردن با مقادیر زیادی استروژن و عوارض زنانگی نیستند.مصرف کنندگان پارابولان به خوبی می دانند که این دارو باعث احتباس آب و نمک در بدن هم نمی شود بنابر این خیلی واضح می توان گفت که پارابولان داروی شماره یک ورزشکاران برای آمادگی در رقابت های ورزشی می باشد.وقتی که پارابولان پمراه یک رژیم کم پربی و کم کالری مصرف شود باعث سفت تر و سخت تر شدن و کات عضلانی می شود, و بخصوص اگر همراه با رژیم پر پروتئین مصرف شود باعث افزایش شدید تارهای عضلانی و هم زمان افزایش متابولیسم و در نتیجه شتاب بخشیدن به سوخت بافت چربی می شود.اما اثر بالای آندروژنیک دارو ممکن است باعث بروزسنروم تمرین بیش از حد شود وافزایش قدرت و نمایان شدن و برجستگی و بزرگی رگها و عروق به پارگی آنها و آسیب دیدگی تارهای عضلانی بیانجامد.اکثر مصرف کنندگان حرفه ای, پارابولان را حداقل هفته ای ۲ مرتبه مصرف می کنند ولی بعضی از آنها در طول ۳ تا ۴ هفته مانده به مسابقات روزانه ۱ تا ۲ آمپول استفاده می کنند.مقدار مصرف معمولی در بین ورزشکاران ۲۰۰ میلی گرم در هفته است (تقریبا هفته ای ۲ آمپول) اما شاید بهترین طرز مصرف استفاده ۱۰۰ میلی گرم هر ۳ روز باشد.ترکیب (منظور مصرف هم زمان و نه مخلوط کردن آنها که در بین بعضی از ورزشکاران رایج و بسیار خطرناک است) پارابولان با وینسترول به خصوص قبل از مسابقات باعث افزایش حجم عضله و همچنین کاهش توده چربی و کات شدن آن بصورت هم زمان می شود.یک پیشنهاد بسیار موثر مصرف ۱۰۰ میلی گرم پارابولان هر ۳ روز و ۵۰ میلی گرم وینسترول هر ۲ روز می باشد و برای خارج فصل مسابقات و بدست آوردن حجم عضلانی اضافه کردن روزانه ۳۰ میلی گرم دیانابول و برای ورزشکارانی که در پی کیفت عضلات هستند اضافه کردن روزانه ۲۵ میلی گرم اکساندرلون توصیه می شود.برای افزایش شدید حجم عضلانی با کیفیت و بدست آوردن قدرت زیاد عضلانی شاید بهترین پیشنهاد استفاده ۲۰۰ میلی گرم پارابولان+۲۰۰میلی گرم وینسترول+۴۰ تا ۵۰ میلی گرو تورینابول خوراکی در هفته باشد که نتیجه ای باور نکردنی دارد.در مصرف هم زمان پارابولان با هورمون رشد هم اثرات قابل رویت دیده شده است.پارابولان یک داروی مناسب برای استفاده در تمام مدت سال نیست و دارای اثرات سمی بوده که نباید بیشتر از ۸ هفته آنرا مصرف کرد.این ثابت شده است که مصرف پارابولان فشار زیادی به کلیه ها و کبد می آورد و ورزشکارانی که به مدت چندین هفته از دوزهای بالای پارابولان استفاده کرده اند از تیرگی رنگ ادرار و در مواردی شدید تر از دیده شدن خون در ادرار گزارش داده اند که نتیجه صدمه دیدن کلیه ها می باشد.نکته بسیار مهم در اینجا این است که مصرف کنندگان پارابولان باید برای کمک کردن به کلیه ها برای دفع مواد سمی آب زیادی در طول روز بنوشند.پارابولان باعث احتباس آب و نمک در بدن نمی شود بنا بر این به ندرت موجب فشار خون می شود. پارابولون هم به مانند فیناجکت باعث بروز رفتار تهاجمی و خشونت آمیز می شود که مربوط به علائم آندروژیک ای دارو است.نکته جالب اینکه مصرف پارابولان به تنهائی به ندرت باعث افزایش آکنه و ریزش موی سر می شود که ناشی از شکل نگرفتن دهیدردتستوسترون (DHT) می باشد. برخی از ورزشکاران هم گزارش هایی از سر درد و کمی اشتها در مصرف دوزهای بالاتر از ۱۰۰ میلی گرم در هفته داده اند.پارابولان بطور قابل ملاحظه ای تولید تستوسترون از بیضه ها را در بدن کاهش می دهد که استفاده از سیمولاتورهای تستوسترون پس از اتمام دوره داروئی توصیه می شود.در مصرف کنندگان مسن تر ریسک بزرگ شدن غده پروستات افزایش پیدا می کند. به ورزشکاران توصیه می شودکه در هنگام مصرف و پس از مصرف پارابولان حتما پروستات خود را از نظر اندازه معاینه کنند.مصرف پارابولان به ورزشکاران مبتدی و افرادی که برای اولین بار از استروئیدها استفاده می کنند توصیه و همچنین بانوان و مردان زیر ۱۸ سال توصیه نمی شود.با وجود اینکه این دارو اپرات قابل برگشت و غیر قابل برگشتی بر بدن بانوان دارد با ایت حال هستند بسیاری از زنان ورزشکاری که از این دارو برای آماده سازی خود برای مسابقات بهره می گیرند.بانوان استفاده کننده از پارابولان خود را در معرض عوارضی چون آکنه , اختلال در عادت ماهانه, افزایش یا کاهش شدید میل جنسی, پرخاشگری, ریزش موی سر, افزایش رشد مو در صورت و پاها و بمی صدا که در سه مورد آخر غیر قابل بازگشت خواهد بود, قرار می دهند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا