استرویید ها

دوره سوما و استروئید

وقتی‌ که شما سوماتروپین مصرف می‌کنید بدن شما نیز نیازمند مقدار بیشتری از هورمون‌های تیروئید، انسولین، کورتیکو استروئید، گونادوتروپین و استروژن می‌باشد.به همین دلیل است که وقتی‌ سوماتروپین به تنهائی استفاده شود تاثیر آن‌ بسیار کم می‌باشد و افزایش حداکثری تاثیر آن‌ فقط با دریافت استروئید ها،هورمون‌های تیروئید و انسولین به طور خاص ممکن میشود.اما در اینجا لازم به ذکر است که سوماتروپین در این مورد باعث تاثیر آنابولیکی عمده در بدن میشود.

سه هورمون وجود دارند که باید همزمان برای تاثیرگذاری حداکثری استفاده شوند.این سه هورمون عبارتند از سوماتروپین، انسولین و هورمون تیروئید (LT-3) که به عنوان مثال از سایتومل می‌توان نام برد.منبع سایت اد کوان در این صورت است که کبد میتواند مقدار مناسبی سوماتومدین و (IGFs ) تولید کند.این تاثیرات آنابولیکی میتواند با مصرف مواد با خاصیت ضد کاتابولیکی نیز بیشتر شود.

آیا هنوز نیز از اینکه چرا بدن سازان حرفه‌ای دارای بدنی عظیم و در عین حال بدون چربی‌ هستند تعجب می‌کنید در حالی‌ که شما اینگونه نیستید؟اکثر ورزشکارانی که از سوماترپین استفاده کرده‌اند زمانی‌ بوده است که آنها در حال انجام یک رژیم کم کالری برای آمادگی در مسابقات خود را آماده میکردند.در این حالت بدن از میزان تولید انسولین و هورمون تیروئید (LT-3) می‌کاهد.

همانطور که قبلا توضیح دادیم این شرایطی نیست که ما انتظار تاثیر قابل ملاحضه ای از سوماتروپین داشته باشیم.کسانی‌ که از هورمون رشد همراه (Clenbuterol ) استفاده میکنند باید بدانند که (Clenbuterol) باعث کاهش تولید انسولین و (L-T3) میشود.

۳) ورزشکاران می بایست برای تهیه سوماتروپین با دستور پزشک اقدام نمایند و تنها راه دیگر آن‌ تهیه آن‌ در بازار سیاه می‌باشد.و به همین دلیل که برخی‌ از ورزشکاران این هورمون را از بازار سیاه تهیه میکنند از نتایج به دست آمده هم راضی‌ نیستند.

۴) در موارد بسیار نادر بدن در مقابله با سوماتروپین آنتی بادی‌هایی ترشحع می‌کند که باعث عدم تاثیر گذاری این هورمون میشود.

Human Growth Hormone – Somatropin1

پاسخ به سوالاتی نظیر دوز صحیح مصرف، نوع و زمان دوره مصرف بسیار سخت می‌باشد.از آنجائی که هنوز تحقیقات علمی‌ در مورد میزان مقدار مصرف سوماتروپین برای بهبود وضعیت ورزشکاران انجام نشده است تنها میتوانیم به اطلاعاتی‌ که از طریق تجربی‌ به دست آمده است تکیه کنیم.تولید کنندگان مربوطه فقط میزان دقیق مصرف این هورمون را در بیماری مربوط به کم‌کاری غده هیپوفیز در تولید هورمون رشد را اعلام کرده‌اند که این میزان به طور متوسط به ازای هر پوند از وزن بدن (۰٫۳ I.U) در هفته می‌باشد.

یک بدن ساز ۲۰۰ پوندی میتواند به میزان (۶۰ IU) در هفته مصرف نماید.این میزان دوز مصرفی باید به صورت سه تزریق عضلانی هر کدام به مقدار (۲۰ IU) صورت گیرد.نوع دیگر استفاده از این هورمون به صورت تزریق زیر پوستی‌ می‌باشد که باید به صورت روزانه صورت گیرد که به طور معمول این میزان (۸ IU) در روز می‌باشد.ورزشکاران حرفه‌ای معمولا در روز (۴-۱۶ IU) تزریق میکنند.منبع سایت اد کوان معمولاً تزریق روزانه به صورت زیر پوستی‌ ترجیح داده میشود.

چون نیمه عمر سوماتروپین کمتر از یک ساعت می‌باشد تعجبی ندارد که بعضی‌ از ورزشکاران میزان دوز مصرفی روزانه خود را به ۳-۴ تزریق به میزان (۲-۴ IU) تقسیم نمایند.استفاده منظم از دوز‌های کوچک به نظر می‌رسد که موثر‌ترین روش باشد.

البته دلیل این حرف این است که وقتی‌ سوماتروپین در بدن تزریق میشود غلظت پلاسمای خون به سرعت افزایش می‌یابد که این امر نشان میدهد که تاثیر گذاری آن‌ سریع اتفاق می‌افتد.همانطور که می‌دانیم سوماتروپین باعث تحریک کبد و ترشح (IGFs ) و سوماتومدین برای رسیدن به اهداف دلخواهمان میشود.از آنجائی که کبد فقط قادر به تولید میزان محدودی از این مواد است پس به نظر نمیرسد که تزریق دوز‌های زیاد سوماتروپین باعث وادار کردن کبد به تولید آنی‌ سوماتومدین و (IGFs ) شود.اینطور به نظر می‌رسد که کبد نسبت به دریافت مقادیر کمتر سوماتروپین واکنش بهتری از خود نشان میدهد.

اگر که محلول سوماتروپین چندین بار به صورت زیر پوستی‌ در یک موضع مشخص تزریق شود چربی سوزی در آن ناحیه ممکن خواهد بود.پس بنابراین برای جلوگیری از چربی‌ سوزی موضعی باید تزریق هر دفعه در نقاط مختلف بدن صورت گیرد.چیزی که در طی‌ سالیان مشخص شده است این است که تاثیر سوماتروپین وابسته به دوز مصرفی آن‌ است.معنی‌ این حرف این است که شما یا باید سرمایه گذاری کنید و به مقدار کافی‌ از این هورمون استفاده کنید یا اصلا آن را خریداری نکنید.

تلاش‌های نیمه کاره‌ در استفاده از این هورمون محکوم به شکست می‌باشد.حداقل دوز تأثیرگذار در روز برای شروع به نظر می‌رسد که ( ۴ IU) باشد.در صورتی‌ که غده هیپوفیز یک فرد سالم و بالغ در روز (۰٫۵-۱٫۵ IU) هورمون رشد ترشح می‌کند.دوره مصرف این هورمون بستگی به وضعیت مالی ورزشکار دارد.تجربه نشان داده است که مدت زمان مصرف سوماتروپین در افراد حداقل شش هفته تا چند ماه می‌باشد.نکته قابل توجه این است که اثر سوماتروپین در چند هفته بعد از توقف مصرف آن‌ نیز ادامه دارد.این امر به شما اجازه میدهد که با مصرف یک دوز ثابت همچنان به پیشرفت خود ادامه دهید.

نتیجه حاصل از مصرف این استروئید افزایش قابل توجه حجم عضلات است و به علاوه آب و چربی در سطحی حفظ می شود که برای بدن ناراحتی ایجاد نکند اگر قصد دارید در مرحله رژیم غذایی و حضور در مسابقه از این استروئید استفاده کنید می توانید وینسترول را بطور متناوب با یک آندروژن آروماتیز نشده مثل ترنبولون یا هالوتستین ترکیب کنید. چنین ترکیبی به عضلات کمک می کند تا هم سفت شده و هم از ظاهر متراکم و زیبایی برخوردار شوند یعنی همان چیزی که ورزشکاران پرورش اندام درصدد دست یابی به آن هستند .

ورزشکار مسن تر یا حساس تر می توانند ترکیباتی مثل پریمبلان یا اکویی پویز یا دکا دورابولین را به دوره مصرف وینسترول بیفزایند در نتیجه شاهد بروز نتایج خوب و عوارض جانبی کمتری خواهید بود در صورتی که آندروژن درمانی استاندارد نمی تواند با چنین نتایجی همراه باشد.
خانم ها بهتر است دوز مصرفی روزانه خود را در سطح ۵ تا ۱۰ میلی گرم یا سطح ۲٫۵ تا ۵ قرص ۲ میلی گرمی حفظ کنند بدن خانم های ورزشکار به خوبی می تواند استانازول را تحمل کند اما مصرف نوع تزریقی را اصلا توصیه نمی کنیم زیرا آمپول ۵۰ میلی گرمی دوز بالایی به شمار رفته و خطر افزایش خواص آندروژنی را به همراه دارد . بهتر است آنها قرص را به آمپول ترجیح دهند .

در این صورت به راحتی می توانند قرص را شکسته و تقسیم بندی کنند اما نمی توانند آمپول یک سی سی را تقسیم کرده و در چند نوبت مختلط تزریق کنند کسانی که باید نوع تزریقی را تجربه کنند بهتر است یک آمپول ۵۰ میلی گرمی را به دو تزریق جداگانه تقسیم کنند در اینجا دوز مصرف به وسیله تعداد روزهای تزریق تنظیم می شود بطوری که در فاصله هر ۳ یا ۴ روز یک مرتبه دوز ۲۵ میلی گرمی تزریق می شود .
این دوز چیزی است که اکثر خانم ها از آن رضایت دارند خانم هایی که جاه طلب بوده و به استقبال خطر می روند می توانند هر دو روز یک مرتبه آمپول ۲۵ میلی گرمی را تزریق کنند اما اصلا چنین روشی توصیه نمی شود اگر چه خواص آندروژنی این ترکیب در سطح متوسط قرار دارد اما خطر ابتلا به علایم و صفات ثانویه مردانه همیشه سبب نگرانی خانم ها می شود.
از آنجا که ساختمان قرص استانازول تغییر کرده است پیونده کربن AA-17 بیشتر از نوع تزریقی به کبد فشار وارد می کند زمانی که دوز مصرف بالا می رود یا مصرف دارو طولانی می شود حتما باید بطور منظم تحت آزمایش خون قرار بگیرید تا از مقدار داروی موجود در کبد آگاه شوید

مصرف نوع تزریقی به این معنی نیست که احتمال آسیب دیدگی کبدی کاملا از بین می رود اگر چه استانازولول از طریق کبد وارد جریان خون نمی شود اما به وسیله کبد تجزیه شده و میزان فشار وارده را کاهش می دهد البته زمانی که سایر ترکیبات خوراکی کربن AA-17 را به دوره مصرف وینسترول اضافه می کنید این استرس و فشار افزایش می یابد بهتر است افراد محتاطی که از این ترکیب استفاده می کنند باید در زمینه محدود کردن طول دوره مصرف دارو تلاش کنید بهتر است دوره مصرف ۶ تا ۸ هفته ادامه داشته باشد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا