پپتاید

هگزارلین چیست

مصرف هگزارلین احتباس آب در بدن می‌باشد. البته این احتباس آب حاصل از افزایش سطح استرادیول در بدن نمیباشد و معمولا می‌توان به آسانی‌ با داشتن یک رژیم غذایی و تمرینی خوب از بروز آن جلوگیری کرد. اگرچه هورمون رشد تمایلی به تبدیل شدن به استروژن ندارد، اما بزرگی‌ نامتعارف بافت سینه در مردان ممکن است ایجاد شود. با این بیان، اما تنها کسانی‌ باید نگران این وضعیت باشند که از قبل دچار آن بوده باشند.

این دارو از خانواده پپتایدها میباشد که حجم و قدرت فوق العاده ای به مصرف کننده میدهد

هگزارلین Hexarelin یک پپتید قوی میباشد که کار و خواص اصلی آن تحریک و افزایش ترشح چشمگیر و چندین درصدی هورمون رشد GH می باشد این خاصیت در دیگر پپتیدها نظیر جی اچ آر پی 6 GHRP6 و جی اچ آر پی 2 GHRP2نیز مشاهده میشود ولی در مورد هگزارلین بسیار وسیع تر و چشمگیر تر می باشد و به میزان بیشتری نسبت به دو پپتیده ذکر شده سطح هورمون رشد را افزایش می دهد.

در اینجا لازم به ذکر است که اگر چه هگزارلین نسبت به جی اچ آر پی 6 GHRP6و GHRP2جی اچ آر پی2 در ترشح سطوح هورمون رشد موثرتر است ولی معایبی هم نسبت به دو پپتید ذکر شده دارد و آن افزایش ترشحو بالا رفتن سطح پرولاکتین و کورتیزول در خون می باشد و همانطور که میدانید این دو هورمون برای عضلات مخرب و مضر می باشند.
از لحاظ قدرت GHRP2 جی اچ آرپی 2 ضعیف تر از هگزارلین Hexarelinو GHRP6 جی اچ آر پی 6 ضعیف تر از GHRP2 جی اچ آر پی 2 می باشد ولی با این تفاصیر میزان ترشح هورمون رشد با مصرف جی اچ آر پی 6 هم بسیار چشمگیر و موثر بوده و از بابت ترشح کورتیزول و پرولاکتین خیالتان آسوده خواهد بود .

از جمله خواص مثبت و چشمگیری که بر اثر مصرف داروی هگزارلین hexarelin در بدن رخ می دهد می توان به افزایش افزایش قابل توجه حجم عضلانی ، کاهش شدید توده چربی ، تقویت مفاصل، افزایش چگالی بافت استخوان اشاره کرد .

عده زیادی از دانشمندان اعتقاد دارند که با افزایش ترشح هورمون رشد انسانی که در اثر مصرف هگزارلین در بدن رخ می دهد میزان تولید آی جی اف وانIGF_1 در کبد نیز افزایش یافته و فردی که این دارو را استفاده می کند همزمان از اثرات مثبت آی جی اف وان IGF1نیز بهرمند می شوند.
یکی از اثرات جانبی مرتبط با مصرف هگزارلین اختلال در الگوی خواب طبیعی می باشد .که البته بسیاری از افراد این مشکل را نجربه نمی کنند .با اجتناب از مصرف دارو در اواخر شب ، این مسئله بالقوه بر طرف خواهد شد.

یکی از خواص مثبتی که داروی هگزارلین Hexarelinنسبت به GHRP6جی آچ آر پی 6 در طی دوران رژیم دارد این است که این دارو مانند جی اچ آر پی 6 موجب افزایش اشتها و ایجاد گرسنگی نمیشود و فقط باعث افزایش ترشح سطوح هورمون رشد میشود کسانی که مصرف جی اچ آر پی 6 را تجربه کرده باشند بر این امر واقف هستند که این دارو در حد زیادی اشتها را افزایش داده و ایجاد ضعف و گرسنگی شدید می کند و این امر رعایت رژیم را سخت و طاقت فرسا میکند ولی با مصرف داروی هگزارلین دیگر دچار چنین مشکلی نخواهید شد.
توجه داشته باشید که این دارو نیز مانند دیگر پپتید ها باید در دمای 2 الی 8 درجه سانتیگراد و در یخچال نگه داری شود و در هنگام خرید حتما از اصل بودن و سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید در غیر اینصورت وقت و هزینه خود را هدر داده اید.

برای گرفتن بهترین نتیجه توصیه میشود در دوره های حجم از ترکیب GHRP6 به همراه هگزارلین استفاده شود تا تاثیر آن در افزایش سایز و قدرت عضلانی به حد اکثر اوج خود برسد و نیز برای دوره های کات از ترکیب هگزارلین به همراه سی جی سی استفاده شود که ترکیب بی نظیری برای چربی سوزی و کات به همراه حفظ سایز عضلانی در دوره های رژیم و کات می باشد .

با توجه به اینکه میکس کردن و استفاده همزمان دو پپتید مختلف با هم از لحاظ اقتصادی زیاد مرقوم به صرفه نمی باشد و هزینه بالایی را برای ورزشکار در بر دارد و نیز تهیه دوز مناسب برای ورزشکاران کمی مشکل می باشد لذا به همین جهت برخی از شرکتهای معتبر سازنده پپتید اقدام به ساخت پپتید های ترکیبی و میکس شده نموده اند که مصرف آن برای ورزشکاران سهل تر و خیلی مرقوم به صرف تر می باشد که به شما توصیه میکنم اگر قصد ترکیب پپتید ها را دارید از این گروه پپتید ها که فقط هم کمپانی های خیلی معتبر آن را تولید می کنند استفاده کنید تا هم نتیجه بهتری بگیرید و هم برایتان مرقوم به صرفه تر باشد

خواص و عملکرد هگزارلین

هگزارلین یک ترکیب آمینو اسیدی می‌باشد و هنگامی که به فرد مصرف کننده تزریق شود، میتواند باعث تحریک غده هیپوفیز و در نتیجه افزایش تولید پیوسته هورمون رشد در بدن شود. در زمان نگارش این مقاله، تا کنون واقعا راهی‌ برای درک کامل نحوه عملکرد هگزارلین یافت نشده است. اما به هر حال، شواهد به صورت واضحی نشان میدهند که اثر هگزارلین روی بدن بسیار قوی می‌باشد.

دیگر اطلاعات نشان میدهند که مصرف هگزارلین میتواند باعث افزایش سطح کورتیزول و پرولاکتین نیز در بدن شود، و در واقع این افزایش سطح در این دو هورمون بسیار بیشتر از مصرف هر داروی افزایش دهنده سطح هورمون رشد می‌باشد. البته افزایش سطح پرولاکتین نباید به شدت مصرف برخی‌ استرویید‌های آنابولیک خاص باشد اما به هر حال در برخی‌ موارد این افزایش سطح میتواند قابل توجه باشد. بر خلاف (GHRP-6) با مصرف هگزارلین سطح گرلین در بدن افزایش پیدا نمیکند، جدایی از اینکه ساختار شیمیایی آنها بسیار شبیه به هم می‌باشد.

هگزارلین به عنوان یکی‌ از سریع العمل ترین هورمون‌های رشد در بازار شناخته میشود، اما به هر حال بعد از گذشت زمان خاصی‌ نیز عمل آن روی بدن متوقف خواهد شد. در طول یک دوره حدود ۴ هفته پس از مصرف این هورمون، سطح هورمون رشد میبایست بسیار سریع افزایش پیدا کند و مزایای خود را نشان دهد. اما جدایی از این مساله، تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف آن در بیش از ۱۶ هفته دارای مزیت بسیار اندک یا بدون مزیت می‌باشد. به شکل رایج، از هگزارلین معمولا حدود ۸-۱۲ هفته استفاده میشود و سپس بعد از آن حداقل به مدت ۶ هفته باید قطع مصرف شود. بر خلاف مصرف تستوسترون، با مصرف هگزارلین غده هیپوفیز از تولید طبیعی هورمون رشد دست نخواهد کشید، اما متاسفانه هنگام مصرف هگزارلین باید بدانید که طول عمر آن در بدن کوتاه می‌باشد.

تاثیرات هگزارلین

همانند بسیاری دیگر از محصولات هورمون رشد، هگزارلین میتواند برای فرد مصرف کننده مزایای زیادی را به ارمغان آورد. گاهی‌ اوقات این هورمون به دلیل قابلیت خود در افزایش حجم عضلانی خالص و افزایش قدرت مورد توجه ورزشکاران قرار می‌گیرد. همچنین این هورمون به دلیل قابلیت خود در حفظ سطح پایین چربی‌ بدن و همچنین افزایش سرعت ریکاوری دارای محبوبیت زیادی می‌باشد. البته نتیجه گیری نهایی شما از این هورمون عمدتا بستگی به رژیم غذایی و برنامه تمرینی شما دارد و همچنین زمانی‌ بهترین کارایی را دارد که همراه با استرویید‌های آنابولیک مصرف شود. از لحاظ تاثیرات آنابولیک، این هورمون به تنهائی‌ دارای قابلیت زیادی نمیباشد.

هگزارلین همچنین برای افرادی که یا در دوره حجم هستند و یا در دوره کات، نیز بسیار عالی‌ می‌باشد زیرا این هورمون توانائی بهبود سرعت متابولیسم و چربی‌ سوزی را دارد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان میدهد هگزارلین میتواند به ریکاوری فرد هنگامی که در یک رژیم محدود می‌باشد کمک کند، که این رژیم‌ها معمولا در دوره کات بسیار رایج می‌باشد. لازم به ذکر است که اگرچه مصرف تنهای این هورمون از لحاظ آنابولیکی دارای مزیت نمیباشد، اما میتواند قطعا در زمینه چربی‌ سوزی بسیار به شما کمک کند.

بهترین تاثیر هگزارلین در خواص ترمیمی و ریکاوری آن می‌باشد که اطلاعات نیز نشان میدهند هگزارلین بهترین هورمون رشد در این زمینه می‌باشد. مشخصا، استفاده از هگزارلین یک راه حل ایده آل طولانی مدت نمیباشد زیرا تاثیر آن در بدن کوتاه مدت است، اما از مزیت‌های آن در بهبود ریکاوری نمی‌توان چشم پوشی کرد. این مزایا عبارتند از :

ترمیم مفاصل (نه به شکل یک مسکن، بلکه ترمیم واقعی)

تقویت و بهبود سیستم عصبی

ترمیم فیبر‌های ماهیچه ای و بافت ها

افزایش تراکم استخوان ها

حفاظت از قلب

عوارض جانبی احتمالی‌ هگزارلین

همانند تمام هورمون ها، عوارض جانبی هگزارلین را نیز باید جدی گرفت. هگزارلین میتواند ایجاد کننده چندین عارضه جانبی احتمالی‌ باشد. اما به هر حال، بیشتر این عوارض جانبی با فراوانی‌ کمی‌ روی میدهند یا شدت آنها خفیف می‌باشد. در زیر رایج‌ ترین عوارض جانبی مرتبط با مصرف هگزارلین ذکر خواهد شد :

عوارض جانبی استروژنیک : رایج‌ ترین عارضه جانبی حاصل از مصرف هگزارلین احتباس آب در بدن می‌باشد. البته این احتباس آب حاصل از افزایش سطح استرادیول در بدن نمیباشد و معمولا می‌توان به آسانی‌ با داشتن یک رژیم غذایی و تمرینی خوب از بروز آن جلوگیری کرد. اگرچه هورمون رشد تمایلی به تبدیل شدن به استروژن ندارد، اما بزرگی‌ نامتعارف بافت سینه در مردان ممکن است ایجاد شود. با این بیان، اما تنها کسانی‌ باید نگران این وضعیت باشند که از قبل دچار آن بوده باشند.

عوارض جانبی آندروژنیک : هگزارلین دارای هیچگونه عارضه جانبی آندروژنیک نظیر ریزش مو و ایجاد آکنه نمیباشد. همچنین ایجاد صفات مردانه در زنان مصرف کننده این پپتاید نیز بروز نخواهد کرد.

سمیت کبد : مصرف هگزارلین نشان داده است که برای کبد غیر سمی می‌باشد و حضور آن در بدن از این جهت هیچ مشکلی‌ را ایجاد نمیکند.

تاثیر روی سطح تستوسترون : مصرف هگزارلین هیچگونه تاثیری روی سطح تستوسترون ندارد و باعث سرکوب تولید طبیعی تستوسترون نخواهد شد.

خطر کورتیزول : مصرف هگزارلین ممکن است باعث افزایش سطح کورتیزول در بدن شود. میزان کورتیزول تولید شده و همچنین خطرات مرتبط با آن در بدن هر فردی تاثیرات متفاوتی را دارد. همچنین سطح این هورمون ممکن است تحت تاثیر مصرف دیگر هورمون هایی که فرد مصرف می‌کند نیز قرار بگیرد. آنهایی که دچار افزایش سطح کورتیزول میشوند ممکن است عوارضی نظیر خواب سخت، افزایش چربی‌ بدن و کاهش عملکرد سیستم ایمنی را تجربه کنند. از دیگر علائم می‌توان به اختلالات اخلاقی‌ نظیر افسردگی، کاهش میل جنسی‌ و اضطراب اشاره کرد.

نوع مصرف هگزارلین

هگزارلین از طریق تزریق زیر جلدی استفاده میشود. این پپتاید در فرم پودر عرضه میشود و برای استفاده باید به آن آب مقطر اضافه شود. ۲۰۰ میکروگرم در روز اینطور به نظر می‌رسد که میتواند بهترین دوز از لحاظ دریافت مزایای آن باشد، اگرچه برخی‌ تا ۴۰۰ میکروگرم در روز نیز از آن استفاده میکنند. اما کسانی‌ که از دوز‌های ۴۰۰ میکروگرم استفاده میکنند باید انتظار صدمه دیدن غده هیپوفیز را نیز داشته باشند. اکثر اطلاعات نشان میدهند که دوز‌های بیشتر از ۲۰۰ میکروگرم در روز دارای مزایای بیشتری نیستند.

از آنجایی که این پپتاید به سرعت غیر فعال میشود، ۱۶ هفته حداکثر زمانی‌ است که برای مصرف آن توصیه میشود و حداقل باید ۴ هفته نیز مصرف قطع شود. اکثر مصرف کنندگان اعلام داشته اند که یک دوره ۸-۱۲ هفته ای دارای بیشترین کارایی و مزایا می‌باشد.

جمع بندی در مورد هگزارلین

هگزارلین اینطور به نظر می‌رسد که دارای مزیت‌های بالقوه زیادی در دنیای هورمون‌های رشد می‌باشد. این پپتاید ممکن است یکی‌ از هیجان انگیز‌ ترین پپتاید‌ها باشد زیرا قیمت آن بسیار کمتر از هورمون رشد انسانی‌ بوده و همچنین در مقایسه با دیگر محصولات مرتبط، اثر آن به سرعت نمایان میشود. اما به هر حال، چون هگزارلین هنوز یک ترکیب نسبتا جدید می‌باشد و هنوز میبایست اطلاعات زیادی از آن استخراج شود، پس بسیار مشکل است که بتوان در مورد مصرف این محصول در این زمان یک نظر صادقانه و واقعی داد.

هگزارلین Hexarelin یک پپتاید قوی میباشد که کار و خواص اصلی آن تحریک و افزایش ترشح چشمگیر و چندین درصدی هورمون رشد GH می باشد این خاصیت در دیگر پپتایدها نظیر جی اچ آر پی ۶ GHRP6 و جی اچ آر پی ۲ GHRP2نیز مشاهده میشود ولی در مورد هگزارلین بسیار وسیع تر و چشمگیر تر می باشد و به میزان بیشتری نسبت به دو پپتایده ذکر شده سطح هورمون رشد را افزایش می دهد.

عوارض مصرف کوتاه مدت و بلند مدت هگزارلین

به طور کل در روند تحقیقات این دارو  بر روی انسان و بیماران در فاز دوم تحقیقات کلینیکی و همچنین سایر پستاندارن در محیط آزمایشگاهی عوارض خطرناک  دیده نشد عوارضی  دیده شد شامل:

۱-  حساسیت و قرمز شدن پوست بعد از تزریق

۲- گرسنگی و پرخوری به صورت حمله

۳ خارش در محل تزریق

۴- بالا رفتن متابولیسم بدن با افزایش سطح پلاسمای سوماتروپین

۵-در وز های بالا تعریق زیاد در کف دست

۶- پایین رفتن  فشار خون هنگام خای بودن معده یا در تزریق های صبح گاهی

۷-این دارو با افزایش اشتها باعث چاقی و پرخوری میشود

۸-بدخوابی به علت گرسنگی  برای تزریق های دوساعت قبل از خواب

۹ – کاهش میل جنسی

۱۰ -افزایش سطح کورتیزول

۱۱ – افزایش سطح پرولاکتین

دوز مصرف 

 استفاده دوزهای روزانه ۳۰۰ میکروگرم الی ۱۰۰۰ میکروگرم در میان ورزشکاران مرسوم است

 مقدار مصرف :

با دوز ۲۰۰ میکرو گرم نهایت ۶ هفته این دارو به سرعت در هیپوفیز اشباع میشود و حساسیت خود را از دست میدهد که بهتر است برای اثر بیشتر این دارو ان را به مدت چهار هفته مصرف نکنید

مدت زمان شناسایی در تست دوپینگ

عدم شناسایی این فاکتور در تست‌های دوپینگ یک هفته بعد از استفاده


برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا